Zatrudniona zostałam w tym przedsiębiorstwie w konkretnym celu. Miałam wprowadzić możliwie jak najwięcej oszczędności w każdym dziale i musiałam się sprawdzić. Szef chciał mnie wziąć do zarządu, jednak najpierw musiałam się solidnie wykazać a czasu miałam niewiele.

Kupowanie tonerów do drukarek w jednym sklepie

tonery do drukarkiNa początku sprawdziłam gdzie można było coś zminimalizować. Wprowadziłam zmiany, jednak były one nadal niewystarczające. Zauważyłam, że w firmie było ponad sto drukarek, które były codziennie używane. Czułam, że mnóstwo tonerów jest zużywanych i sprawdziłam faktury. Kupowano bardzo drogie tonery do drukarki i to była sprawa, którą musiałam się zająć. Szybko obliczyłam ile było z tym związanych wydatków i poszukałam sklepu z najtańszymi tonerami do tego typu drukarek. Sprawa była o tyle prosta, że wszystkie drukarki w firmie były takie same, więc potrzebny był jeden rodzaj tonera. W internecie przejrzałam dostępne oferty i natrafiłam na sklep, który mieścił się niedaleko firmy. Oferowano tam najtańsze w mieście tonery i porównałam od razu ceny. Miesięcznie wychodziło ponad dwa tysiące złotych mniej za tonery. Pokazałam swoje rozliczenie prezesowi, który zaniemówił. Akurat zbliżał się czas kupna tonerów i zlecił mi to zadanie. Kupiłam toner do każdej drukarki i zapłaciłam o wiele mniej. Właśnie o takie oszczędności prezesowi chodziło, bo tonery do drukarek kupowane były co miesiąc. Tonery zamawiałam tylko w tym jednym sklepie, który był najtańszy.

Wprowadziłam w przedsiębiorstwie jeszcze kilka dodatkowych zmian. To dzięki mnie firma znowu zyskała stabilizację finansową a ja zostałam członkiem zarządu. Zasłużyłam na to swoją ciężką pracą i zamierzałam utrzymać swoje nowe stanowisko. W końcu byłam świetnym pracownikiem.