Większość osób marzy o posiadaniu własnego samochodu i bycia niezależnym. Szczególnie przydaje się prawo jazdy osobom, które mieszkają poza centrum miasta i codziennie muszą pokonywać duże odległości komunikacją miejską.

Ile kosztuje zrobienie prawa jazdy?

prawo jazdy w Krakowie - cenyW większości przypadków we wszystkich szkołach jazdy obowiązuje ten sam cennik, gdyż forma kursu jest przeprowadzana w jednakowy sposób w każdym mieście. Jeżeli chcemy zrobić prawo jazdy w Krakowie – ceny za kurs kształtują się poziomie tysiąc pięćset, tysiąc sześćset złotych. W cenie kursu mamy zapewnione wykłady teoretyczne, jazdę samochodem z instruktorem i niezbędne materiały edukacyjne do samodzielnej nauki w domu. Do części teoretycznej egzaminu musimy się samodzielnie w domu przygotować, gdyż nie jesteśmy w stanie przerobić całego materiału, który obejmuje test. Każdy kursant dostaje płytę z przykładowymi pytaniami jakie się mogą znaleźć na teście i musi się ich nauczyć. Główny nacisk na kursie jest na umiejętność nauki samochodem, gdyż tego sami bez instruktora nie możemy przećwiczyć. W ciągu trzydziestu godzin musimy się nauczyć płynnie jeździć samochodem i potrafić wykonywać podstawowe manewry takie jak mijanie, parkowanie, cofanie, czy ruszanie pod górkę z zaciągniętym hamulcem ręcznym. W praktycznej części kursu, musimy spędzić parę godzin na placu manewrowym żeby się nauczyć poprawnie jeździć po łuku do przodu i do tyłu, a resztę godzin poświęcamy na naukę jazdy po ulicach miasta. Większości kursantów tyle czasu wystarcza.

Zdanie egzaminu państwowego na prawo jazdy nie jest proste, ale każdego roku jest mnóstwo chętnych do jego zaliczenia. Najwcześniej możemy do niego przystąpić mając ukończone osiemnaście lat, a górnej granicy nie ma. Ilość poprawek jest nieograniczona.