Podczas ocieplania dachów w wielu przypadkach pianka poliuretanowa okazywała się niezastąpiona. Używanie tego materiału jest wprawdzie wymagające, gdyż trzeba mieć do tego specjalną aparaturę, ale to też bardzo skuteczny sposób na to, żeby odizolować dach od warunków, które panują zimą na zewnątrz. Warto o tym pamiętać, gdy budujemy dom.

Fachowcy polecają piankę poliuretanową

profesjonalne ocieplanie pianką w ostrowi mazowieckiejOgromną zaletą zastosowania pianki jest to, że dostanie się ona w każdy zakamarek naszego dachu. W przypadku zastosowania wełny szklanej, istnieje ryzyko, że zostanie ona źle ułożona i powstaną tak zwane kominy cieplne, które są bardzo szkodliwe. Wraz z zastosowaniem pianki poliuretanowej likwidujemy ten problem. Pianka może być nakładana za pomocą specjalnego pistoletu, dzięki czemu pracownik, który ją nakłada, nie będzie miał problemu z uzyskaniem około dziesięciocentymetrowej warstwy, która będzie wyjątkowo skutecznie izolować nasz dach. Pianka to materiał, który nie zbiera wilgoci, a więc nie rozwija się w nim pleśń. Dlatego uznawana jest za zdrową. Gdy już zastygnie, jest twardym i solidnym materiałem, na który producenci dają zwykle bardzo długą gwarancję. Prawdopodobnie prędzej będziemy wymieniali dach na nowy, niż będziemy musieli nakładać nową piankę. Jeżeli interesuje nas profesjonalne ocieplanie pianką w Ostrowi Mazowieckiej to wiele firm oferuje tego typu usługi swoim klientom.

Możemy zdecydować się na ocieplenie naszego dachu przy pomocy pianki od razu podczas budowy domu. To będzie najlepsze wyjście. Jeżeli kupiliśmy dom, w którym dach nie jest ocieplony, najlepiej zrobić to jak najszybciej, jeszcze przed początkiem sezonu grzewczego. Dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić. To bardzo praktyczne i każdy gospodarz na pewno zainteresuje się tym tematem.