Naskórek każdego z nas się złuszcza, bo skóra się odnawia. To naturalny proces, choć u niektórych osób przebiega on nie do końca prawidłowo, co skutkuje problemami ze skórą. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów peelingów do różnych cer.

Rodzaje peelingów chemicznych

peeling chemiczny wrocławSkóra, która się zanieczyszczona, ma zatkane pory, błyszczy się i pojawiają się na niej liczne krosty. Aby mieć gładką i promienną cerę, konieczne jest systematyczne wykonywanie peelingów dostosowanych do typu cery. Najpopularniejszy sposób na oczyszczenie skóry to peeling chemiczny Wrocław jest miastem, gdzie są one przeprowadzane w salonach urody. Peeling chemiczny, to nic innego jak specjalna mieszanka chemicznych substancji, które powodują złuszczanie naskórka. Mogą one mieć różne stężenie, a przez to różne działanie. Jedne peelingi działają tylko powierzchniowo, a inne mogą dogłębnie wnikać w skórę i oczyszczać jej głębsze warstwy. W takim zabiegu najczęściej się stosuje kwas migdałowy, albo pirogronowy. Jego stężenie dobiera się na podstawie rodzaju cery i stopnia jej zanieczyszczenia. Nakłada się go na powierzchnię skóry i po upływie określonego czasu zmywa z twarzy. Można go stosować także na dekolcie i szyi. Alternatywą dla peelingu chemicznego może być peeling kawitacyjny, lub naturalny wykonany w domu z ogólnie dostępnych produktów spożywczych. Niektóre są gruboziarniste i nadają się do cery tłustej, lub mieszanej, a o gładkiej konsystencji polecane są do wrażliwej cery. Właściwie dobrany peeling potrafi zdziałać cuda.

Oczyszczanie skóry jest niezbędne, aby była ona wolna od wszelkich niedoskonałości. Możemy je wykonać w domu, albo w salonie kosmetycznych. Chemiczny peeling dermatolodzy polecają wykonywać na jesień, lub w okresie zimy, kiedy promieniowanie słoneczne jest najmniejsze.