Aby opróżnienia zbiornika na nieczystości w szambie, czy też w przydomowej oczyszczalni ścieków było szybkie i bezproblemowe, trzeba dokupić odpowiedni przewód. Ze względu na agresywność substancji znajdujących się w nieczystościach, nie można w tym celu użyć typowych gumowych przewodów. Znacznie lepszym wyjściem będą te o wzmacnianej konstrukcji.

Zastosowania wężów asenizacyjnych

wąż asenizacyjny 100Aby korzystanie z szamba, czy też przydomowej oczyszczalni ścieków było wygodne, trzeba wykonać okresowe, niezbędne prace konserwacyjne. W szcególnosći bardzo istotną czynnością jest regularne opróżnianie zbiornika na nieczystości, do czego przydać się może wąż asenizacyjny 100. Jak się bowiem okazuje, zwykłe gumowe przewody w tej sytuacji zupełnie się nie sprawdzą, przede wszystkim ze względu na nieodpowiedni poziom odporności względem substancji znajdujących się w nieczystościach. Właśnie dlatego tak ważne jest wykorzystywanie wężów asenizacyjnych wykonanych z poliuretanu z domieszką innych tworzyw. Bardzo ważne jest, że tego typu gumowe przewody maja idealnie gładką powierzchnię od wewnątrz, co powoduje, że podczas przetaczania ścieków nie dochodzi do zatorów. Węże takie są w pewnym stopniu elastyczne, co z kolei sprawia, że wzrost ciśnienia nie powoduje w przypadku tych przewodów rozszczelnienia. Bardzo ważne jest również, aby konstrukcja tych przewodów była wzmocniona do czego z kolei najczęściej wykorzystywany jest specjalny oplot. Chroni on opisywany rodzaj gumowego przewodu w czasie ciągnięcia go po ziemi.

Aby opróżnianie zbiornika na nieczystości było w pełni bezpieczne konieczne jest użycie odpowiednich akcesoriów. W szczególności dużą rolę odgrywają tutaj odpowiedniego typu przewody. Muszą one być odporne na związki chemiczne które są uwalnianie w nieczystościach, a także elastyczne, dzięki czemu pozostaną szczelne.