W każdym związku, z mniejszym lub większym stażem, z czasem mogą pojawić się przejściowe lub poważniejsze problemy. Nie ma w tym nic dziwnego. Z biegiem czasu nasza osobowość ewoluuje i może się okazać, że rzeczy, na które dotychczas nie zwracaliśmy uwagi, nagle zaczynają nas denerwować. Małżeństwa i pary mogą skorzystać z pomocy psychologa.

Na terapii psycholog wysłucha nas i doradzi

terapia małżeńska poznańNie ma niczego niewłaściwego w wybraniu się do psychologa, chociaż w niektórych tkwi takie mylne przekonanie. Na szczęście idziemy z duchem czasu i jesteśmy coraz bardziej otwarci na pomoc i na możliwość dzielenia się swoimi problemami z kimś, kto zna się na rzeczy. Terapia małżeńska Poznań potrafi być naprawdę bardzo przydatna i zdziałać cuda nawet tam, gdzie wydaje się, że nie ma już żadnej nadziei na pojednanie. W czasie takiej terapii możemy otwarcie porozmawiać o swoich wątpliwościach i obawach. Jeżeli nasz partner jest zamknięty w sobie, może go to skłonić do wyjawienia nam swoich najskrytszych odczuć. Często w związku zamykamy się na nasz mały świat, a tymczasem osoba trzecia może wiele zdziałać i być swoistym mediatorem w naszych sporach. Taka osoba może nam się naprawdę bardzo przydać, zwłaszcza jeżeli w swoim związku mamy problemy z komunikacją. Wbrew pozorom, wyrażanie uczuć jest problemem dla wielu osób. To właśnie dla nich terapia może się okazać przełomowa i pozwolić im wyzwolić swoje prawdziwe oblicze.

Najważniejszym krokiem naprzód w każdej terapii jest przyznanie się do swojego problemu i faktu, że ten problem istnieje. Wówczas możemy zacząć efektywnie nad nim pracować i dojść do porozumienia z partnerem, choć wcześniej mogliśmy odnosić wrażenie, że to niemożliwe. Terapia dla małżeństw, czy par jest często lekarstwem na wszelkie animozje.