Osoby, które posiadają tarasy z drewna zyskują przytulną oraz wygodną przestrzeń. Można w nich spędzać czas na świeżym powietrzu, co jest szczególnie istotne w okresie letnim. Drewno jest materiałem, które charakteryzuje się wyjątkowym urokiem, jednak ma również wady. Jest bowiem mało odporne na ścieranie, co sprawia, że trzeba je impregnować, chronić przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych oraz szkodników.

Efektowny wygląd tarasów kompozytowych

tarasy kompozytoweSporą wadą drewnianych konstrukcji jest także ich wysoka cena. Nie zatem dziwnego, że wiele osób decyduje się na tarasy kompozytowe. Są one często wybierane przez osoby, które poszukują wygodnej alternatywy dla drewna. Są one trwałe, nie wymagają malowania, do złudzenia przypominają tarasy wykonane z drewna, nie posiadają sęków, wygodnie się je układa. Powstają z materiału, który jest mieszaniną mączki drzewnej i polichlorku winylu. Są trwałe i odporne na wilgoć. Producenci oferują zarówno gotowe systemy tarasowe, jak i listwy, które są łatwe w montażu. Deski kładzie się bezpośrednio na betonie. Dobrze jest, by powierzchnia miała niewielki spadek, gdyż dzięki temu łatwiej będzie odprowadzać wodę. Deski kompozytowe są bardzo łatwe w układaniu, doskonale pasują do nietypowych miejsc. Łączy się je przy użyciu specjalnych łączników montażowych, tak zwanych klipsów. Nie wymagają konserwacji, są łatwe w pielęgnacji, nie trzeba ich odmawiać po okresie zimowym.

Są bardzo wytrzymałe na niekorzystne warunki atmosferyczne, nie gniją, są odporne na działanie insektów, pleśni oraz grzybów. Doskonale imitują drewno, dlatego często są materiałem stosowanym przy wykonywaniu tarasów. Dostępne są w wielu kolorach, można je wykorzystać także na balkonach. do wykonania płotów, ścieżek, zabudowy basenów zewnętrznych.