Ostatnio gdy soliłam jajecznicę, to potłukła mi się moja ulubiona solniczka. Była ona szklana. Teraz muszę jechać do sklepu i kupić sobie nową. Jadę do sklepu wraz z moim mężem. Mam nadzieję, że znajdziemy jakąś ładną i taką, żeby pasowała do naszej kuchni.

Wybór ceramicznej solniczki

klasyczna ceramiczna solniczkaMój maż powiedział mi, żebyśmy nie kupowali teraz szklanej solniczki, dlatego, że jest to bardzo delikatny materiał i znowu może nam się potłuc. Podobają mi się jeszcze bardzo solniczki ceramiczne. Chciałabym mieć taką w swojej kuchni. Mam nadzieję, że taka będzie w tym sklepie, do którego pojedziemy. Weszliśmy do sklepu i powiedzieliśmy ekspedientce, że potrzebna nam jest klasyczna ceramiczna solniczka. Pokazała nam kilka takich egzemplarzy. były takie w różnych kształtach i kolorach. Ja stwierdziłam, że najlepszym rozwiązaniem będzie zakup solniczki w białym kolorze. Nie chcę żadnych kształtnych solniczek. Postawiliśmy właśnie na taką klasyczną solniczkę. Muszę jeszcze kupić sól kuchenna, gdyż resztki, które mieliśmy, to wysypały mi się na ziemię i musiałam je wyrzucić do śmietnika. Pojechaliśmy do sklepu spożywczego i kupiliśmy kilogram soli. Wróciliśmy do domu i przesypałam odrobine do tej solniczki. Nawet ja wypróbowałam. Jest bardzo poręczna. Mam nadzieję, że ta solniczka już mi się nie potłucze. Była ona droga, więc nie stać nas, by ciągle kupować nową. Nie da się jednak ukryć, że z tej jesteśmy bardzo zadowoleni. Ta solniczka jest naprawdę przepiękna.

Solniczka pięknie nam się prezentuje w kuchni. Dobrze się nią soli potrawy. Dobrze, że wybraliśmy właśnie tę solniczkę. Lepszej nie mogliśmy sobie kupić. Kupię też taką drugą w prezencie dla mojej mamy na jej urodziny. Na pewno jej się spodoba. Musimy teraz na nią uważać, by jej nie potłuc.