Wraz z wiekiem skóra się starzeje, tkanka tłuszczowa przemieszcza się z policzków ku dołowi, co sprawia, że twarz traci objętość, wygląda na starszą oraz mało elastyczną. Sprawia to, że wiele osób jest niezadowolonych ze swojego wyglądu. Pogorszenie kondycji skóry jest przyczyną wielu kompleksów. W takich sytuacjach warto skorzystać z zabiegów przy użyciu kwasu hialuronowego lub innych wypełniaczy.

Odmładzające działanie wolumetrii twarzy

wolumetria twarzy warszawaBardzo popularną metodą jest wolumetria twarzy Warszawa oraz inne miasta w Polsce są miejscami, gdzie można skorzystać z tego typu zabiegów. Techniki z użyciem kwasu hialuronowego modelują twarz, poprawiają jędrność i elastyczność skóry, spłycają zmarszczki. Są przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Wolumetria jest zabiegiem małoinwazyjnym, doskonale modeluje policzki, brodę i żuchwę. Dzięki niemu można uzyskać odpowiednie proporcje, spłycić bruzdy, poprawić nawilżenie skóry, wymodelować kontur twarzy bez użycia skalpela. Polega na wprowadzaniu pod skórę kwasu hialuronowego. Substancja ta przywraca skórze jędrność i elastyczność, jest często wykorzystywana także w celu powiększenia ust. Do zabiegu używa się igły lub kaniuli, wymaga zastosowania miejscowego znieczulenia. Często stosuje się preparaty, które zawierają lidokainę. W dobrych gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać z tego zabiegu. Powinien go wykonywać wyspecjalizowanym lekarz. Tylko wówczas bezpieczny i przynosi pożądane efekty, wiąże się z niewielkim ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych.

Lifting bez skalpela jest stosowany w celu uwydatnienia kości policzkowych, uniesienia opadających policzków, poprawienia linii żuchwy, wypełnienia zmarszczek i bruzd. Wykwalifikowany specjalista przeprowadza dokładny wywiad z każdym pacjentem, dzięki czemu może wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu.