Coraz większym zainteresowaniem zarówno osób prywatnych jak i również przedsiębiorców cieszą się alternatywne źródła energii. Pozwalają one bowiem wytworzyć media potrzebne do funkcjonowania danego obiektu czy budynku bez konieczności pobierania dodatkowej energii z sieci. Obecnie bardzo popularne są odnawialne źródła energii, które oprócz tego, że stają się bardzo ekonomiczne są również ekologiczne.

Zastosowanie falownika w układach PV

falownik do fotowoltaiki 10kwIch działanie nie zanieczyszcza bowiem dodatkowo środowiska w postaci emisji gazów cieplarnianych. Dodatkowym bodźcem, który powoduje rozwój całej branży są także wszelkiego rodzaju programy wsparcia w postaci dotacji, dofinansowań czy kredytów. To sprawia, że wiele osób decyduje się na montaż paneli PV, które pozwalają generować prąd. Niemniej jednak należy pamiętać, że do poprawnego funkcjonowania tego rozwiązania niezbędne są także dodatkowe elementy. Moduły PV generują bowiem napięcie stałe, które nie może zasilać niektórych odbiorników sieciowych. Właśnie dlatego bardzo często stosowany jest falownik do fotowoltaiki 10kw, który pozwala zamienić napięcie stałe na napięcie przemienne o odpowiedniej amplitudzie i częstotliwości. Moc urządzenia, która jest równa 10kw odpowiada dosyć sporemu zapotrzebowaniu na energię, które wynosi około 10000 kWh roczni. Jest to całkiem spora ilość energii.

Tego typu zużycie mają przeważnie domy wielorodzinne lub gospodarstwa. Należy wspomnieć, że oprócz modułów oraz inwertera niezbędne jest także prawidłowe okablowanie, a także wykonanie zabezpieczeń zarówno po stronie DC jak i również AC. Właśnie dlatego chcąc zainwestować środki w takie układy należy przede wszystkim wybrać ofertę firm, które zajmują się kompleksowo tematem. Oznacza to, że są one w stanie zaprojektować cały układ, a także później go zamontować i uruchomić.