Na rynku działa nawet kilkaset różnych sklepów z podłogami, które oferują najróżniejsze rodzaje paneli, wykładzin, płytek, linoleum czy też parkietów. Każdy z nich ma określone wady, ale też zalety, dlatego warto je poznać przed zakupem.

Ile kosztuje montaż parkietu?

parkiety bochniaPolacy najczęściej wybierają panele podłogowe, jeżeli chodzi o sypialnie, salon czy pokój dziecka. Jest jedno z tańszych rozwiązań, które jest też uniwersalne. Zachętą może być to, że są dostępne w naprawdę wielu kolorach i fasonach. Jednakże ich wadą jest słaba wytrzymałość, która niekorzystnie wpływa na użytkowanie. Panele, w porównaniu z parkietem są bardzo cienkie, przez co łatwo je uszkodzić. Na pewno znacznie lepsze i, przede wszystkim, bardziej wytrzymałe będą parkiety Bochnia jest jednym z miast, w którym znajdziemy sporo specjalistów z tej branży. Część z nich dorabia sobie, układając parkiety, a inni są zatrudnieni w firmie usługowej, która zajmuje się realizacją takich zleceń. Parkiety są zakładane na etapie wykańczania wnętrz i przeważnie zajmuje to jeden – dwa dni. Jeżeli chodzi o ich przeznaczenie, to na pewnie nie powinno się ich montować w pomieszczeniach, gdzie panuje wilgoć, gdyż sprawia to szybkie niszczenie drewna, z którego są wykonane. Idealnie pasują w salonie, pokoju dziecka czy sypialni, ponieważ mają niepowtarzalny charakter. Parkiety kupimy przynajmniej w kilkunastu odcieniach, a do tego wykonanych z kilku rodzajów drewna. Jednakże to co je wszystkie łączy, to konieczność zabezpieczana i renowacji.

Wykonanie parkietu zawsze zależy od jego rodzaju oraz od metrażu pomieszczenia, zatem cena może być bardzo zróżnicowana. W Bochni za metr parkietu trzeba zapłacić około trzydzieści kilka złotych, a do tego trzeba dodać jeszcze koszt jego zakupu.