Współczesny przemysł dostarcza wielu, różnorodnych rozwiązań, o szerokich zastosowaniu w przemyśle, w branży budowlanej, podczas renowacji obiektów oraz ich wykończenia. Także innego rodzaju sektory przemysłu wykorzystują żywicę, celem produkcji elementów roboczych, materiałów, typu farby, z uwagi, iż jest to produkt ekologiczny, bardzo wszechstronny i idealnie spełnia standardy współczesnego rynku.

Typy żywicy poliestrowej

wałki do żywicy poliestrowejWarto wspomnieć, iż w przemyśle produkt ten występuje w dwojakiej formie – w postaci żywicy nasyconej, która najczęściej stosowana jest do produkcji farb proszkowych oraz w formie żywicy nienasyconej, która powszechnie stosowana jest w przemyśle motoryzacyjnym, stoczniach oraz innego rodzaju gałęziach przemysłu. Dodatkowo żywica tego typu możne stanowić samodzielny materiał, stosowany do wykończenia różnego typu powierzchni. Jednak, aby w odpowiedni sposób przeprowadzić proces rozprowadzania tego materiału, niezbędne stają się wałki do żywicy poliestrowej. Wynika to z faktu, iż żywica jest materiałem lepkim, dlatego tylko wałki o specjalnej konstrukcji, wykonane z odpowiedniego rodzaju materiałów, są w stanie rozprowadzać żywicę po dawnej powierzchni bez ryzyka, iż żywica zacznie przywierać do wałka, co uniemożliwiłoby jej równomierne nałożenie.

Dzięki nowoczesnym materiałom sztucznym, które wykorzystywane są jako produkty zapobiegające przywieraniu różnego typu materiałów, możliwa jest produkcja wysokiej jakości wałków do żywicy, które pozwalają na idealne nakładanie żywicy na danej powierzchni. To nowoczesne, funkcjonalne i bardzo popularne rozwiązanie, z uwagi, iż żywica niejednokrotnie stosowana jest, chociażby jako produkt zapewniający powierzchni idealną szczelność, dodatkową wytrzymałość i odporność na działanie różnego typu substancji chemicznych.