Uchwała antysmogowa zaczęła obowiązywać w 2016 roku i działa w wielu miejscach w Polsce. Na mocy tego rozporządzenia sporo miast zobowiązało się do ekologicznych rozwiązań i zwiększania świadomości ludzi o szkodliwości korzystania z instalacji, które spalają określone paliwa odnawialne. Stare instalacje negatywnie wpływają zarówno na nasze zdrowie jak i naturę.

Ekologiczne kominki – szybka i łatwa decyzja

kominki - ekoprojekt w poznaniuGlobalnie wiadomo, że nawet jeśli społeczeństwo będzie korzystać z ekologicznych źródeł odnawialnych, to spalanie ich w przestarzałych piecach oraz kominkach negatywnie wpływa na jakość powietrza. Firmy musiały szybko zareagować na zapotrzebowanie na rynku, efektem czego są najnowsze urządzenia grzewcze. Spełniają one wszelkie normy dotyczące górnego progu emisji zanieczyszczeń do środowiska. Produkcja ich ma na celu troskę o ludzkie zdrowie oraz ochronę środowiska, w którym żyjemy. Wymiana urządzeń grzewczych odgrywa kluczową rolę w etapie ochrony ekosystemu. Im więcej osób zdecyduje się na podjęcie tych kroków wcześniej, tym lepiej dla ogółu. Każdemu zależy na oddychaniu dobrej jakości powietrzem, nawet jeśli uwielbia się kominki – Ekoprojekt w Poznaniu bardzo się rozwinął, dostarczając na rynek produkty stworzone z części od najlepszych producentów. Zanim urządzenia grzewcze trafią na rynek, przechodzą liczne testy, wszystko po to, aby sprostać wymaganiom narzuconym przez ekoprojekt. Główne z nich to: efektywność energetyczna oraz emisja cząstek stałych (PM), gazowych związków organicznych (OGC) oraz tlenku węgla (CO) i azotu (NOx).
 
Taki zakup jest gwarancją spełnienia wymogów ekologicznych oraz odpowiada najwyższej jakości wykonania produktu. Opłaca się być częścią ekoprojektu i ogrzewać domy urządzeniami, które nie przyczyniają się do pogarszania jakości powietrza. Odprowadzanie do atmosfery substancji szkodliwych jest praktykowane nadal przez zbyt wiele osób, nie bądź ich częścią.