Wylewki podczas budowy domu przez dewelopera są gruntownie sprawdzane. Aby uzyskać odbiór takiego budynku trzeba zadbać o odpowiednie ekspertyzy, które potwierdzą, czy faktycznie spełniają one określone normy oraz warunki. Nie liczy się tylko ich grubość, ale także użyte zbrojenie i poziom wilgotności. Ekspertyzy wykonywane są przez prawdziwych fachowców od budownictwa.

Ekspertyzy wykonanych wylewek

ekspertyzy wylewekWylewki powinny być zrobione w sposób odpowiedni. Chodzi o to, aby liczba zbrojeń, grubość oraz wilgotność się zgadzała. Właśnie w tym celu wykonuje się ekspertyzy wylewek. To dzięki nim można określić jakość na przykład stropów. Za pomocą specjalnych mierników sprawdza się poziom wilgotności betonu. Od tego zależy, czy na przykład nie będzie pękał. Liczba użytych zbrojeń również się liczy. Mając takie dane można wyliczyć, czy grubość wylewki jest prawidłowa. Ma to ogromne znacznie, jeśli ekspertyza wykonywana jest na piętrach, ponieważ wylewka jest jednocześnie stropem. Oblicza się także przewidywaną wagę betonu, co jest także wskaźnikiem bardzo znaczącym. Po wykonanej ekspertyzie jej wynik jest argumentem do tego, by wykonać odbiór danej części inwestycji. Jeśli ekspertyza wypadła pomyślnie, osoba, która zamieszka w danym domu będzie miała pewność, że wszystko jest w pełni bezpieczne i nie będzie problemów z naszą nową nieruchomością.

Takie ekspertyzy wykonywane są co najmniej trzy razy podczas inwestycji. Wiadomo, że zależy to od bardzo wielu czynników. Jednym z nich jest to, ile budynek będzie miał pięter. Im więcej ich będzie, tym więcej wylewek się wykona. Ekspertyzy przeprowadzane są przez ludzi, którzy znają się na tym i mają odpowiednie kwalifikacje. Potrafią oni określić, czy dany beton nadaje się do budowanego budynku.