Niektórzy z nas bardzo lubią spędzać czas w ogrodzie, gdyż organizują w nim przyjęcia dla najbliższych i znajomych oraz posiadają dużą przestrzeń, w której wystarczy miejsca dla każdego. Jednak klasyczny ogród może służyć tylko w sezonie.

Sposób na ogród zimowy

producent całorocznych zimowych ogrodówZima jest czasem, kiedy wszystkie imprezy i spotkania muszą się odbywać wewnątrz pomieszczeń, gdyż warunki atmosferyczne nas nie rozpieszczają. W tym sezonie przyda się jak nigdy ogród zimowy, który może pełnić jednocześnie wiele funkcji. Jednak przede wszystkim trzeba zaznaczyć jego walory estetyczne, użytkowe oraz ekonomiczne, gdyż wbrew pozorom wpływa on na obniżenie bilansu energetycznego budynku. Nagrzewając się od słońca, ogród zimowy staje się pewnego rodzaju buforem termicznym, który potrafi chronić wnętrze przed chłodem w czasie zimy oraz zabezpiecza je przed hałasem. Jednak niewątpliwą zaletą ogrodów zimowych jest ich możliwość wpływania na obniżenie kosztów eksploatacyjnych budynku, gdyż wykorzystują one zgromadzone w nich ciepło.  Niejeden producent całorocznych zimowych ogrodów jest w stanie dla nas wykonać projekt marzeń, który będzie idealnie dopasowany do budynku. Co do wielkości ogrodu, to też nie powinien on być zbyt duży, ponieważ wtedy jego koszty utrzymania mogą znacząco wzrosnąć. Wynika to przede wszystkim z faktu, że wszystkie jego ściany i dach stanowi szkło, które nie jest w żaden sposób ocieplone. Oczywiście w ogrodzie możemy zamontować ogrzewanie, które sprawi, że będzie można w nim przez cały rok spędzać czas.

Co do ceny ogrodu zimowego, to zależy ona od wielu czynników takich jak wybór producenta, materiałów z jakich będzie wykonany, rozmiar czy zamontowane wyposażenie. Może kosztować kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.