Kiedy nadchodzą chłodniejsze dni, wyciągamy z szaf cieplejszą garderobę, kurtki, płaszcze, czapki i szaliki. Czasami też zaopatrujemy się w nowe ubrania i akcesoria. Już od paru lat na rynku dostępne są kominy, będące dobrą alternatywą szali i apaszek. Wykonane z prostokątnej, pojedynczej lub podwójnej warstwy materiału zszytej w kształt komina tworzą idealną izolację na chłodne dni.

Gdzie szukać ciekawych kominów dresowych?

kominy dresowePonieważ taki sposób ochrony szyi przed zimnem stał się bardzo popularny, ofert na rynku jest wiele. Praktycznie w każdym sklepie z odzieżą prowadzącym również sprzedaż czapek czy szalików znaleźć możemy kominy dresowe. Jest to specyficzny rodzaj komina, gdyż materiał z którego został uszyty to tak zwana dresówka, z której zwykło się szyć luźną odzież sportową. I właśnie dzięki temu świetnie sprawdza się w roli materiału na czapki czy szaliki, gdyż dobrze izoluje ale nie przegrzewa, pozwalając jednocześnie oddychać skórze. Ponieważ materiał może mieć różną grubość, a sam komin składać się z pojedynczej albo podwójnej jego warstwy, jest dobry zarówno na jesienne chłody, jak i zimowy mróz. Co więcej, sposób szycia pozwala na użycie tkanin o dwóch różnych wzorach, dzięki czemu przez obrócenie komina na drugą stronę uzyskujemy nowy dodatek. Takie kominy w bardzo szerokim asortymencie są również dostępne w sklepach internetowych czy na aukcjach. Także wiele firm zajmuje się produkcją i bezpośrednią sprzedażą wyjątkowych wzorów, zarówno szytych ręcznie, jak i maszynowo.

Komin z materiału dresowego pasuje do wielu stylizacji, a przy okazji jest bardzo wygodny w noszeniu i pielęgnacji. Szeroki wybór tych osłon szyi można znaleźć w wielu sklepach, a jeżeli mamy pomysł na swój własny model, możemy zlecić jego uszycie wyspecjalizowanej firmie.