Niemalże każdy z nas korzysta z odkurzacza, ponieważ to klasyczny sprzęt do sprzątania wielu rodzajów powierzchni. W zależności od modelu, może on czyścić na sucho lub na mokro, a do tego może być workowy lub bezworkowy.

Jakie odkurzacze radzą sobie z pyłem budowlanym?

odkurzacze do pyłu budowlanegoCodzienne sprzątanie w domu nie wymaga specjalistycznego sprzętu, gdyż doskonale sobie radzi zwykły odkurzacz, który kupimy w każdym sklepie ze sprzętem dla gospodarstwa domowego. W sprzedaży znajdziemy także odkurzacze do pyłu budowlanego, które idealnie się sprawdzą do sprzątania po remoncie. Są to znacznie wydajniejsze modele, z mocniejszym silnikiem i większą pojemnością pojemnika na zanieczyszczenia. Jeżeli nie chcemy ciągle pamiętać o wymianie worków, to warto wybrać model bezworkowy, który wystarczy opróżniać po każdym użyciu i dokładnie umyć. Poza odkurzaczami czyszczącymi na sucho, są jeszcze w sklepach odkurzacze czyszczące na mokro, które świetnie sobie radzą z dywanami. Dobry odkurzacz przemysłowy musi mieć odpowiedni filtr, który będzie w stanie skutecznie wyłapać cały pył. Najczęściej są to filtry HEPA, które znajdują się w standardzie wielu modeli. Pył ma to do siebie, że ma maleńkie drobinki, które dostając się do silnika zwykłego odkurzacza, mogłyby go uszkodzić, dlatego do tego typu zadań konieczny jest model przemysłowy. Jeżeli chodzi o ceny profesjonalnych odkurzaczy, to najtańsze modele dostaniemy już za około trzysta – pięćset złotych, a wysokiej klasy przemysłowe modele mogą kosztować nawet dwa tysiące złotych.

Zakup dobrego odkurzacza przemysłowego, który bez trudu sobie poradzi z pyłem oraz innymi zanieczyszczeniami po remoncie czy budowie, to inwestycja rzędu kilkuset złotych. Takie modele mają długą gwarancję i kompletne wyposażenie.