Coraz więcej osób decyduje się na zabezpieczanie lakieru samochodowego za pomocą wosku. Na pewno jest to dobre rozwiązanie, które sprawi, że lakier będzie wyglądał doskonale przez cały rok. Trzeba jednak wiedzieć, jaki produkt do woskowania należy wybrać.

Produkt złożony w 100% z wosku hydrofobowego

meguiars woskBez wątpienia dobrym rozwiązaniem będą w tym przypadku produkty należące do marki Meguiar’s. Jest to marka, która specjalizuje się w produkcji kosmetyków samochodowych. Wśród nich znaleźć można właśnie woski. Jednym z szerzej znanych i cenionych produktów jest Ultimate Paste Wax czy też Ultimate Liquid Wax. Jeśli chodzi o rodzaj produktu, to jest to w 100% syntetyczny wosk, który ma naprawdę wiele zastosowań i zalet. Bez wątpienia jest to najbardziej zaawansowany produkt marki. Taki meguiars wosk spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców. Produkt w całości stanowi wosk hydrofobowy. Taki wosk zapewnia nie tylko zwiększoną ochronę, ale również dzięki niemu siła odbicia promieni słonecznych jest jeszcze większa! Wosk tworzy nie tylko niesamowitą głębię koloru, ale również nadaje połysk. W produkcie zastosowano nowoczesną technologię, która odpowiada za redukcję napięcia powierzchniowego. Woda na takiej powłoce zaczyna się skraplać, a następnie spływać. Wcale nie trzeba tutaj czekać na to, aż wosk utwardzi się na powierzchni lakieru. Cechą charakterystyczną produktu jest też to, że nie dochodzi do pozostawiania żadnych białych śladów na powierzchniach gumowych czy plastikowych.

Samo nałożenie, a następnie polerowanie wosku jeszcze nigdy nie było takie łatwe jak właśnie z tym produktem. Woskowanie możliwe jest do wykonania nawet w pełnym słońcu. Warto zapoznać się również z pozostałymi produktami marki Meguiar’s. Marka ta specjalizuje się w produkcji kosmetyków do samochodów.