Wiek między czterdziestym piątym, a pięćdziesiątym piątym rokiem życia to trudny czas dla kobiet. Na skutek zmian hormonalnych panie przechodzą ze stanu płodnego do stanu niepłodności. Szalejące hormony wpływają na występowanie szeregu przykrych somatycznych objawów, z którymi każda z pań musi sobie poradzić, aby normalnie funkcjonować.

Sposób na menopauzę

jak naturalnie radzić sobie z menopauząBóle i zawroty głowy, nawracające uderzenia gorąca, zaburzenia koncentracji czy też problemy z zaśnięciem to powszechnie występujące objawy menopauzy. Jak naturalnie radzić sobie z menopauzą? Z pewnością każda z pań jest niepowtarzalną indywidualnością, która w różnym stopniu będzie reagować na zastosowane metody. W przypadku problemów z zaśnięciem warto zadbać o odpowiednie warunki do snu i wypoczynku. Zaciemnić pomieszczenie jakim jest sypialnia, założyć świeżą bawełnianą bielizną osobistą oraz pościelową. Warto przed pójściem spać udać się na spacer na świeżym powietrzu oraz wypić uspokajająco ziołową herbatkę. To powinno ułatwić zaśnięcie oraz pozwolić na błogi sen. Jeżeli chodzi o nawracające uderzenia gorące to świetnie jeżeli mamy możliwość korzystania z pomieszczeń klimatyzowanych, które zapewniają odpowiednią temperaturę oraz wilgotność w pomieszczeniach. Jeżeli nie jest to możliwe to trzeba kilka razy dziennie wietrzyć pomieszczenia, dążyć do utrzymania w nich optymalnej temperatury oraz stosować przewiewną bawełnianą odzież.

Jak powszechnie wiadomo menopauza jest procesem zachodzącym w organizmie każdej z kobiet. Należy wypracować sobie za pomocą prób i błędów sposobów, które będą niwelować przykre i uciążliwe objawy somatyczne. Dzięki temu będzie nam łatwiej funkcjonować zarówno w domu jak i w pracy. Warto stosować metody naturalne zanim sięgniemy po leczenie farmakologiczne.