Narodziny dziecka są ważnym wydarzeniem w życiu rodziców, dlatego muszą się też na nie przygotować. Niezbędna jest podstawowa wyprawka dla noworodka, w której nie zabraknie wózka, łóżeczka i ubranek. Najlepiej ją skompletować jeszcze zanim się pojawi maluszek. 

Jak wyglądają lekkie wózki?

lekki wózek wielofunkcyjnyWybór najlepszego wózka nie jest prosty, ponieważ w sklepach znajdziemy mnóstwo modeli. Ponadto można je kupować oddzielnie, lub w kompletach. Najważniejszy podział dotyczy wieku od jakiego można stosować dany wózek, czyli może to być gondola, lub spacerówka. Lekki wózek wielofunkcyjny jest najlepszy jeżeli mieszkamy w mieście i planujemy często z niego korzystać. Jest to model, którego stelaż wykonany z aluminium, a sam wózek posiada jedynie niezbędne wyposażenie. Takie modele ważą do pięciu do ośmiu kilogramów, więc jest to bardzo niewiele w porównaniu z klasycznymi wózkami. Dzięki piankowym kołom, wózek łatwo pokonuje nierówną powierzchnię i można bezproblemowo nim kierować. Pod siedziskiem posiada on praktyczną torbę na zakupy, która może mieć pojemność do dziesięciu litrów. Aby wózek mógł być wielofunkcyjny, musi być łatwy w składaniu i rozkładaniu, więc konieczny jest system obsługi jedną ręką. W spacerówkach ważne są budki, ponieważ chronią dziecko przed deszczem, śniegiem, a nawet zimnem. Musi ona być rozkładana i dobrze żeby od strony osoby prowadzącej wózek, miała małe okienko, przez które można zobaczyć dziecko. Praktyczną i potrzebną funkcją w spacerówkach, jest możliwość zmiany ustawienia siedziska.

Wielu rodziców kupuje wózki z polecenia innych osób, gdyż opinia użytkownika jest najlepsza. Ceny wózków sięgają nawet kilku tysięcy, więc każdy chce wybrać najlepszy model, którego zakupu nie będzie żałował. Lekkie wózki sprawdzają się w każdych warunkach.