W wyprawce niemowlęcej musisz się znaleźć sporo rzeczy. Rodzice, którzy czekają na swoje np. drugie lub trzecie dziecko już wiedzą co tak naprawdę się przyda aż czego można zrezygnować. Niewątpliwie wszystkim dzieciom trzeba zakupić odpowiednią ilość ubranek w małym rozmiarze. Takie ciuchy dostępne są w polecanych sklepach z artykułami dla dzieci.

Body bawełniane dla niemowląt

body niemowlęce rozpinaneBawełniane body niemowlęce rozpinane jest najczęściej kupowanym ubraniem dla małego dziecka. W takim ubranku rodzic ma pewność, że dziecko ma zakryte plecy np. podczas snu. Zazwyczaj body zapinane jest za pomocą na pki przy szyi oraz w kroku. Dzięki czemu rodzic ma łatwy dostęp bez zmienić pampersa. Oczywiście wszystkie ubrania powinny być wykonane ze stuprocentowej bawełnę ponieważ ona jest najbardziej odpowiednia dla małych dzieci. Można ją prać nawet w 60° w środkach przeznaczonych do prania ubrań dziecięcych. Ponadto bawełnę bez nadruków można prasować na prawej stronie. Jeśli jednak takie ubranko ma nadruk należy przełożyć je przed prasowaniem na lewą stronę by nadruk się nie zniszczył. Oprócz takich bodziaków najczęściej dla dzieci kupowane są także spodenki, kaftaniki oraz pajacyki. Cena za ten typ odzieży dla dziecka zależy oczywiście od sklepu. Są sklepy z tańszymi ubraniami dla dzieci i tam takie body będą kosztować około 10 do 20 zł.

Oczywiście niektóre ubrania dla dzieci kupimy z nie odpowiednich materiałów. Nieodpowiednich tzn. takich, które są sztuczne i nie nadają się szczególnie dla wrażliwej skóry noworodków. Dla malutkich dzieci najbardziej odpowiednia będzie bawełna. Rodzice małym dzieciom kupują zazwyczaj body z krótkim i długim rękawkiem oraz tego typu ubrania, które nie zsuwają się podczas snu. Dla dziewczynek możemy kupić Ubranka w kolorze różowym, a dla chłopców niebieskie.