Każde auto ulega systematycznym uszkodzeniom, ponieważ codziennie jest narażone na działanie niekorzystnych czynników. Przede wszystkim w pierwszej kolejności są widoczne zarysowania na karoserii, które w przyszłości mogą prowadzić do pojawienia się rdzy.

Jakie są rodzaje powłok ceramicznych?

powłoki ochronne na lakierBardzo wielu właścicieli pojazdów systematycznie dba o stan karoserii, ponieważ bardzo łatwo o powstanie na niej szpecących rys, odprysków i zmatowień. Można samodzielnie pielęgnować lakier ogólnie dostępnymi w sklepach motoryzacyjnych środkami, ale dają one powierzchowny i krótkotrwały efekt. Najlepsze będą profesjonalne powłoki ochronne na lakier, które nakłada się na karoserię w idealnym stanie. Najlepiej je nakładać zaraz po zakupie, kiedy na lakierze nie ma żadnych uszkodzeń, ale można także to zrobić w trakcie użytkowania, z tym, że najpierw trzeba wykonać jego renowację. Usługi te wykonywane są w ramach auto detailingu, który przede wszystkim powala w znaczący sposób podnieść wartość rynkową pojazdu. W ramach car detailingu kierowcy mogą wybrać powłoki ceramiczne, które gwarantują spektakularny efekt lustrzanego odbicia karoserii, głębi koloru oraz minimalizują powstawania mikrozarysowań. Drugi sposobem jest aplikacja specjalnej folii ochronne PPF, która jest nieinwazyjną metodą ochrony lakieru przed zarysowaniami i odpryskami. Wykonanie tego typu zabezpieczeń na powłoce lakierniczej zajmuje profesjonalistom od jednego do trzech dni, a wytrzymałość powłoki może wynosić nawet dziewięć lat.

Z każdym rokiem przybywa ilość osób, które decydują się na taką formę zabezpieczenia powłoki lakierniczej, ponieważ jakość lakieru w nowych pojazdach jest coraz niższa. Wynika to z faktu, że producenci motoryzacyjni coraz częściej stosują ekologiczne lakiery na bazie wody.