Wbrew powszechnie panującym opiniom truskawki stanowią dość trudną w uprawie roślin. Nie jest bowiem sztuką wyhodować sam krzaczek. Konieczne jest zapewnienie mu odpowiedniego wzrostu, tak aby był on w stanie wydać owoce. Nie zawsze jest to jednak takie proste. Trudność polega na tym, że wiele odmian jest wrażliwych na nadmierną wilgotność oraz brak wody.

Sposoby nawadniania truskawek

skuteczne nawadnianie kropelkowe truskawekZ całą pewnością istotne jest zapewnienie wody w optymalnej ilości. Biorąc pod uwagę suche wiosny i lata może być to niekiedy trudne. Dlatego też wiele gospodarstw, które decydują się na masową uprawę tych owoców wybiera różnego rodzaju możliwości ich nawadniania. Oczywiście do tego celu potrzebne są specjalne systemy, które ułatwią doprowadzenie wody do sadzonek. Wielu producentów tego typu urządzeń oferuje specjalistyczne urządzenia, które dedykowane są do uprawy truskawek i poziomek, a przede wszystkim do ich nawadniania. Warto jest zatem sprawdzić, na jakiego rodzaju sprzęt jesteśmy w stanie liczyć. Co do zasady skuteczne nawadnianie kropelkowe truskawek podlega podobnym regułom, co nawadnianie roślin w każdy inny sposób. W związku z tym warto jest przede wszystkim podłączyć całą aparaturę zgodnie z zaleceniami producenta. Następnie przy pomocy wspomnianej aparatury nastąpi doprowadzanie wody bezpośrednio do sadzonek. jednocześnie będziemy w stanie bardzo łatwo sterować całym procesem.

Współczesne systemy nawadniania truskawek są niemalże w całości zautomatyzowane. W związku z tym niezwykle szybko i sprawnie będziemy mogli uzyskać efekt, na którym nam najbardziej zależy. Warto jest przede wszystkim na początku zastosować niewielką ilość wody. W ten sposób sami zobaczymy, jaki efekt będziemy mogli dzięki temu osiągnąć. niektórzy jednak wolą najpierw dostarczyć większą ilość wody, a cały proces powtarzać z mniejszą częstotliwością.