Powoli ekologiczne nawyki wchodzą do każdej sfery naszego życia. To już nie tylko segregacja śmieci, uprawy żywności bez użycia środków chemicznych i pestycydów czy zamiana pieców węglowych na gazowe. Dokonując zakupów w ulubionym sklepie również dokonujemy wyboru czy chcemy dbać o nasza planetę czy jest nam to obojętne.

Torby papierowe są już powszechnie stosowane

torby papierowe laminowaneTorebki foliowe są produkowane ze sztucznych materiałów a czasem z pochodzących z recyklingu jak np. opony i po wyrzuceniu do śmieci stają się ciężarem dla naszej planety ponieważ są już bezużyteczne. Rocznie zużywamy miliony takich reklamówek, a służą nam one tylko na chwilę, aby donieść zakupy do domu i wyrzucić, Alternatywą dla takich opakowań stały się torby papierowe. Są one wytrzymałe i dają możliwość wielokrotnego użytku. Materiały z jakich są wykonane pochodzą z makulatury, która po odpowiednie obróbce staje się ekologiczną torbą, w 100% biodegradowalną. Nie tylko sklepy spożywcze czy piekarnie zamieniły foliowe woreczki na papierowe torby, ale także luksusowe marki odzieżowe czy salony z biżuterią. Torby papierowe laminowane są przeznaczone właśnie dla nich ponieważ stwarzają wizerunek luksusowego pakunku, który idealnie pasuje do tego segmentu rynku. Są bardziej sztywne i często błyszczące, a na frontowej stronie mogą zawierać logo producenta. Są dostępne we wszystkich możliwych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu są niezastąpionym opakowaniem naszych zakupów. Laminowane torby są trochę droższe od tych szarych, ale ze względów wizerunkowych są często wybierane przez klientów.

Ciężko znaleźć branże, w której jeszcze się nie stosuje choć w najmniejszym stopniu toreb papierowych. Bardzo dobrze to świadczy o naszych pracodawcach, którzy są świadomi, jak ważne jest dbanie o naturalne środowisko.