Niewiele jest osób, które są odporne na uroki drewna. Oczywiście takie istnieją, ale mimo to zwolenników tego ekologicznego materiału można spotkać wszędzie. Nie zawsze z sympatią idzie w parze rozum, ale w tym wypadku zgrywają się idealnie, ponieważ ten materiał jest lubiany przez profesjonalistów, jak i amatorów.

Co urzeka w tarasach drewnianych?

tarasy drewnianeDlatego najczęściej w dzieciństwie marzymy o drewnianym domku, a później w dorosłości o drewnianym tarasie. I to drugie marzenie wcale nie musi być racjonalne. Nie pojawia się dopiero po zestawianiu wad i zalet różnych materiałów. Drewno nasuwa się na myśl odruchowo, samoistnie, jakby chodzenie po nim było tak naturalne jak samo jego istnienie. Znajdą się również amatorzy płytek, marmuru czy materiałów sztucznych, ale w zdecydowanej mniejszości. To tarasy drewniane należą do klasyki i do większości. Po drewnie dobrze się stąpa, jest miłe w dotyku, kojarzy się z naturą, więc jak najbardziej stanowi przejście między domem a jego otoczeniem. Drewno jest bardzo wytrzymałe i szlachetnie piękne. Odpowiednio zaimpregnowane może służyć długie lata, niejednemu pokoleniu. I oczywiście najważniejsze: drewno świetnie poddaje się obróbce. Właściwie można z niego wyciąć czy nawet wyrzeźbić prawie wszystko. To najgłówniejsze zalety drewna, które powodują, że od wieków, mimo iż czasy się zmieniają, nie zmieniały się upodobania ludzi i popyt na ten materiał nie maleje. Oczywiście, ostateczny wybór i tak zawsze należy do nas.

I nikt nie powinien sugerować się wyborem tylko dlatego, że innymi „tak mają”. Jesteśmy indywidualnościami i jednemu dobrze się będzie mieszkało w bieli, a drugiemu w mahoniu. Estetyka jest bardzo ważna, ale oprócz niej, jest jeszcze kwestia praktyczności wyborów i tego jak one współgrają z naszą osobowością i wartościami.