Jazda konna to bardzo przyjemna sprawa i ciekawe hobby, które wcale nie jest czymś rzadkim. W dzisiejszych czasach nie trzeba mieszkać na wsi, mieć własną stajnię żeby taka pasję realizować. Są stadniny, które wynajmą nam zwierzę na jednorazową przejażdżkę albo jeśli mamy własnego konia chętnie będą dbać o niego w swojej stajni za niewielką opłatę.

Szukamy specjalnych oficerek jeździeckich

specjalne oficerki jeździeckieKażdy jeździec potrzebuje specyficznych atrybutów jeśli chce dosiadać rumaka. Jest ich na prawdę wiele, ale jeden jest podstawowy – specjalne oficerki jeździeckie. I nie łudźmy się nawet przez chwilę, że bez nich uda nam się gdzieś wyruszyć konno. Co prawda nie przydadzą nam się do chodzenia w tym przypadku ale pozwolą nam dobrze trzymać się w siodle. Dlatego mają duży wpływ na zachowanie bezpieczeństwa a trakcie jazdy. Dzięki temu, że są wysokie możemy oddziaływać na bok konia a nasza łydka jest chroniona przed otarciem. Dodatkowo mają obcas, który zapobiega wysuwaniu się buta ze strzemion, wyprofilowaną podeszwę i wzmocniony czubek. Powinniśmy też wiedzieć, że inne oficerki są do skoków przez przeszkody a inne do wyścigów. Są też uniwersalne oficerki. Buty mogą być wykonane z gumy, skóry lub materiałów syntetycznych. O takie buty trzeba odpowiednio dbać. Ważna jest nie tylko pielęgnacja ale i ich przechowywanie. Przyda nam się do tego specjalna torba na obuwie. Oprócz obuwia do pełnego stroju jeźdźca trzeba by dodać frak i brydżesy. 

Jeździectwo to ciekawy sport ale też kosztowny. Dawniej zarezerwowany był tylko dla elity. Dziś może każdy mieć takie hobby. Buty to podstawa tego sportu niezależnie od tego czy zajmujemy się jeździectwem zawodowo czy dla przyjemności. Dobrze jest też przymierzyć je przed zakupem. Nie mogą nas cisnąć ani być za luźne.