Obecnie ludzie żyją w dużym pośpiechu. Posiadają coraz mniej czasu na spędzenie go z rodzina oraz na rozwijaniu swojego hobby. Jednak niektórzy robią wszystko aby znaleźć choć troszeczkę czasu na spędzenie go  z rodzina lub wykonać dana czynność, która daje im najwięcej przyjemności. Może być to sport, czytanie książek lub oglądanie filmów.

Dźwięk który pomaga

sygnalizator dźwiękowyŻycie w ciągłym pędzie sprawia jednak, że w wielu przypadkach poprzez brak uwagi oraz rozkojarzenie prze natłok wielu spraw może dojść do zdarzenia zagrażającemu życiu lub zdrowiu. Powrót z pracy lub droga do pracy czy na pieszo czy jakimkolwiek środkiem transportu może doprowadzić do wypadku. Czy to na drodze podczas stania w korku frustracja kierowców znacznie się zwiększa co powoduje mniejsze przewidywanie oraz większe zagrożenie na drodze. Dla kierowców jak i dla pieszych. Jednym ze sposobów ostrzegania pieszych oraz innych kierowców korzystających z dróg publicznych jest sygnalizator dźwiękowy. Ostrzega on pieszych przed nadjeżdżającym pojazdem oraz ostrzega innych kierowców podczas sytuacji zagrożenia. Korzystanie z sygnału dźwiękowego w Polsce z nieuzasadnionych pobudek jest karane mandatem karnym, o kwocie zgodnej z taryfikatorem. Każdy pojazd mechanicznych oraz inny poruszający się szybciej od pieszego powinien posiadać sygnalizator dźwiękowy. Ostrzega on pozostałych uczestników drogi, przez co wpływa on na bezpieczeństwa na drodze.

Podczas przeglądu technicznego auta na stacji diagnostycznej jest obowiązek sprawdzenia poprawności działania sygnały dźwiękowego. Jednak dla innych pojazdów poruszających się po drogach publicznych nie ma obowiązku posiadania sygnalizatora dźwiękowego. Warto jednakże wyposażyć nasz pojazd w takim element, ponieważ w wielu sytuacjach jest on potrzebny.