Technologiczne podejście do sprawy rozładunku towarów jest podejściem łączącym wiele sfer działalności operacyjnej w magazynie. O ile w segmencie transportu paczkowanego cały proces nie przewiduje zazwyczaj udział materiału rozpakowanego o charakterystyce sypkiej, o tyle w przetwórstwie, przemyśle budowlanym przemyśle chemicznym, sprawa rozładunku materiałów ma charakter całościowy i przewiduje również jego magazynowanie. Stąd technologie umożliwiające sprawny rozładunek materiału o każdej charakterystyce.

Torby typu big-bag

szybki rozładunek big-bagKażdy dział logistyki danego przedsiębiorstwa musi zadać sobie pytanie jak sprawnie i szybko rozładować torby typu big-bag. Sposób na szybki rozładunek big-bag podpowiadają konkretne rozwiązania technologiczne wspierające logistykę pozwalają w sposób szybki rozładować zawartość worków typu big-bag. Zazwyczaj stosuje się stacjonarny punkty rozładunkowy, stelaże połączone bezpośrednio z powierzchnią magazynową, do której zawartość toreb typu big-bag ma dostać się w sposób sterylny. Umożliwia to brak kontaktu zawartości toreb typu big-bag z operatorem rozładowującym tego typu torbę. Brak kontaktu z pyłem powstającym na skutek rozładunku torby ma znaczenie zwłaszcza w wypadku zawartości, dla których kontakt z operatorem rozładowującym może być w jaki sposób niebezpieczny. Stelaże i leje obsługujące torby typu big są połączone bezpośrednio z domyślną dla tego typu towarów powierzchnią magazynową co pozwala w lepszy sposób optymalizować miejsce magazynowe i oddzielać jego zawartość od zawartości innych powierzchni magazynowych, przeznaczonych dla innych towarów.

Stelaże służące do rozładunku toreb typu big-bag pozwalają w bezpieczny i sprawny sposób gospodarować przestrzenią i dostosowywać ją do najsurowszych wymogów BHP. Pomagają gospodarować powierzchnią pracy i uniemożliwiają zanieczyszczenie towaru znajdującego się w powierzchni magazynowej przez towar innego rodzaju.