Wielu z nas kojarzy ze swojego dzieciństwa wielkie skrzynie. Motyw ten jest bardzo popularny i znaleźć go można już w bajkach dla dzieci. Piraci odkrywający pełne skrzynie złota pobudzały w dzieciach wyobraźnie. Aktualnie skrzynie jako dodatki do wystroju wnętrz są bardzo popularne.

Skrzynie z drewna hitem dekoratorskim

skrzynia z drewna dużaSkrzynie to meble z przeszłości. Kiedyś służące głównie do przechowywania odzieży i przedmiotów, które były na co dzień używane. Można było spotkać je w każdym domu i wkomponowywały się w jego wystrój. Choć jakiś czas temu wydawały się być niemodne i bardzo starodawne, aktualnie przeżywają swoją drugą młodość. Doskonale wyglądają bowiem w nowoczesnych stylizowanych wnętrzach. Nie tylko bowiem je zdobią, ale również spełniają swoją podstawową funkcję czyli są miejscem do przechowywania różnych szpargałów. Drewniane kufry kupowane są na pchlich targach. Wielu decyduje się na zakup starej skrzyni by samodzielnie ją odnowić. Można również kupić nowe skrzynie stylizowane, które mają wyglądać staro. Moim wnętrzarskim faworytem od kilku lat jest skrzynia z drewna duża pojemność tego przenośnego mebla sprawia, że nadaje się do każdego wnętrza. Skrzynia  drewniana sama zdobi wnętrze, a jej pojemność pozwala na schowanie wielu szpargałów, których na co dzień nie używamy. Skrzynia z powodzeniem może zostać wyniesiona na taras czy balkon i tam pełnić rolę siedziska. Może być również skrzynią na zabawki dla naszych pociech. Dzięki temu w pokoju maluchów będzie czysto, a skrzynia będzie stanowić dodatkowy element wystroju. Skrzynia jest zatem stylową ozdobą, która jednocześnie ma zachęcić nasze maluchy do pilnowania porządku w domu. Duża skrzynia sprawdzi się również w sypialni, gdyż możemy w niej schować dodatkowe poduchy lub zimową kołdrę.

Skrzynie z drewna wracają znowu do łask. Jeśli mamy gdzieś na strychu właśnie taką skrzynię warto wyczyścić ją z kurzu naprawić to co jest zepsute i cieszyć się piękną dekoracją w naszym wnętrzu. Skrzynia na pewno przyciągnie wzrok i urozmaici nasze pomieszczenie.