Remont niesie ze sobą zawsze zabrudzenia i jest to normalne. Wiadomo, że podczas remontu korzysta się z farb, klejów, a także trzeba szlifować. W ten sposób powstaje kurz i zabrudzenia, które trzeba w dokładny sposób usunąć. Są firmy, które zajmują się sprzątaniem po pracach remontowych. Dzięki temu nie trzeba samodzielnie czyścić trudnych zabrudzeń. Są to prawdziwi fachowcy od sprzątania.

Sprzątanie po pracach remontowych

sprzątanie po remoncie krakówFirmy wykonujące taką usługę są bardzo potrzebne. Sprzątanie po remoncie Kraków to usługa, która wymaga użycia specjalistycznej chemii, które pozwoli dokładnie przeczyścić daną przestrzeń. Przede wszystkim zwraca się uwagę na plamki z kleju, zaprawy gipsowej lub farby. Tego typu plamki mogą znaleźć się na podłodze i  trzeba je delikatnie usunąć, nie niszcząc posadzki. Firmy oferujące te usługi zwracają również uwagę na okna, które niemalże za każdym razem wymagają czyszczenia. Wszystkie odpady gromadzi się do worków na odpady budowlane. Przestrzeń jest dokładnie odkurzana, ponieważ remont generuje dużo kurzu. Może on wciskać się do niewidocznych gołym okiem szczelin, dlatego przy sprzątaniu trzeba korzystać z mocnych odkurzaczy. Cała powierzchnia poza sprzątaniem jest również odświeżana. Zazwyczaj standardowy dom jednorodzinny sprząta się w czasie około dwóch godzin. Tyle czasu potrzeba ekipie sprzątającej, aby w domu było czysto.

Po każdym remoncie należy posprzątać i właśnie po to powstały tego typu firmy. Często ta sama firma oferuje poza samym sprzątaniem również wywóz odpadów budowlanych w miejsce do tego przeznaczone, a także ich późniejszą utylizację. Jest to kwestia tego, z jakim przedsiębiorstwem się skontaktujemy. Najlepiej umówić się jeszcze w trakcie remontu, aby mieć ustalony termin (z możliwością jego przesunięcia).