Jeśli mieszkamy na wsi lub też posiadamy dom z działką to nie unikniemy pewnej bardzo ważnej czynności powtarzanej cyklicznie. Mowa tutaj oczywiście o koszeniu trawników. Zdarza się niekiedy tak, że pierwsze koszenie trawnika przeprowadzamy już w kwietniu. W związku z tym gdy przychodzi wiosna to powinniśmy już posiadać odpowiedni sprzęt, który będzie przystosowany do koszenia trawnika dość często.

Wydajne kosiarki spalinowe

stiga collector 43 kosiarkaZakupienie kosiarki wiąże się z wyborem pomiędzy kosiarkami spalinowymi a elektrycznymi. Z różnych powodów nie można wybierać kosiarek spalinowych ale podkreślić trzeba, że są one bardziej praktyczne i z reguły znacznie mocniejsze. Korzystanie z kosiarek elektrycznych obarczone jest tym problemem, że może dochodzić do przerywania kabli, które zasilają naszą kosiarkę. W przypadku nowoczesnych kosiarek spalinowych oczywiście tego problemu nie ma. Ostatnimi czasy szczególnie często wybieranym produktem jest Stiga Collector 43 kosiarka ta zaliczana jest do jednej z najmocniejszych w swojej klasie. W tym urządzeniu zamontowany został silnik o pojemności 123 centymetrów sześciennych. W związku z tym jest to urządzenie naprawdę mocne, które poradzi sobie z koszeniem zarówno niskiej jak i średniej trawy. Warto dodatkowo zaznaczyć, że ten model wyposażony jest w pojemny kosz do zbierania skoszonej trawy. Jego pojemność wynosi aż 60 litrów.

Na ten moment kosiarka omawiana powyżej jest dostępne w wielu marketach ogrodniczych. W takich miejscach mamy możliwość zakupienia kosiarki w systemie ratalnym i wiele osób się na to decyduje. Jeśli z jakiegoś powodu nie możemy odwiedzać marketów ogrodniczych to warto poszukać kosiarek w sklepach internetowych. Coraz więcej takich sklepów oferuje zarówno ten model jak i wiele innych.