Każdy kierowca zapewne wie, iż kolejne rysy na szybie w aucie nie są zbyt bezpieczne. W prawdzie płytkie rysy nie wydają się powodem do zmartwień, jednak mogą one wpłynąć w niewielki sposób na to jak kierowca widzi. Zadbajmy więc o to, aby unikać rys, a gdy już się pojawią spróbujmy usunąć je sami, o ile są płytkie.

W jaki sposób usunąć rysy szyb?

usuwanie rys z szyb samochodowychZepsute wycieraczki mogą powodować rysy na szybie, a więc powinniśmy regularnie sprawdzać ich stan i wymieniać je. Nie używajmy ich również, gdy szyba jest sucha. Zwróćmy też uwagę na to w jaki sposób pielęgnujemy naszą szybę. Najlepiej używać do tego kuchennego ręcznika, gdyż ten w przeciwieństwie do szorstkiej szmatki nie będzie powodować rys. Co zrobić gdy rysy już się pojawią? Na pewno usuwanie rys z szyb samochodowych może wydawać się ciężką sprawą, jednak nią nie jest póki rysy są płytkie. Gdy rysy są głębokie będzie wiązać się to już z wymianą szyby. Natomiast w przypadku płytkich rys wystarczy przygotować filc i pastę polerską. Jednak zanim ich użyjemy umyjmy porządnie szybę i odtłuśćmy ją. Nie zapomnijmy też porządnie jej osuszyć. Kiedy mamy przygotowaną szybę nałóżmy pastę na filc i rozpocznijmy polerowanie miejsca zarysowania, ale też przestrzeni dookoła tego miejsca. Róbmy to pewnymi i całkiem mocnymi ruchami w miejscu rysy, a im dalej od niej tym nasz docisk powinien być mniejszy. W ten sposób powinniśmy pozbyć się płytkiego zarysowania z naszej szyby.

Dbanie o szyby w aucie jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa na drodze. Już drobne zarysowania mogą wpłynąć na nasze postrzeganie. Starajmy się wykluczać rzeczy, które mogą te rysy spowodować, a gdy już się pojawią usuńmy je niezwłocznie za pomocą naprawdę prostej metody, która pomoże przy płytkich zarysowaniach szyby.