Wraz z szybkim rozwojem Internetu, wiele firm rozwija swoje działalności za pośrednictwem własnych witryn internetowych. W sieci znaleźć można pełen wachlarz produktów i usług od sklepów z odzieżą, agencje reklamowe, po tworzenie diet dla osób chcących zadbać o swoje zdrowie.

Uniwersalne diety online

porada dietetyczna onlineInternet zawiera wiele stron gdzie specjaliści dietetycy oferują swoją pomoc w ułożeniu indywidualnej diety. Witryny internetowe zawierają praktyczne porady dotyczące tego w jaki sposób należy jeść, czyli z ilu posiłków powinien się składać plan żywieniowy oraz jak często powinniśmy spożywać posiłki. Są tam często informacje na temat kaloryczności konkretnych produktów oraz możliwościach ich spalania, a także kalkulatory BMI. Jeśli zainteresuje nas porada dietetyczna online możemy przy pomocy kontaktu mailowego złożyć zamówienie. Wymieniając kilka wiadomości, specjalista dowie się od nas jaki styl życia prowadzimy oraz co lubimy jeść. Po konsultacji dietetyk dobierze nam plan żywieniowy oraz zestaw ćwiczeń. Są też strony internetowe, które proponują gotowe plany żywieniowe, zazwyczaj są tam zamieszczone przykładowe jadłospisy oraz treningi video, które pomogą nam w wyborze konkretnej diety. Niektórzy dietetycy, dla wyróżnienia swoich usług zamieszczają na stronach WWW przepisy na dania, które urozmaicą zdrową dietę. Znajdziemy tam też artykuły np. na temat składu popularnych przekąsek lub produktów light.

Dieta ze strony internetowej jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które dużo pracują i nie mają czasu stać w kolejkach do gabinetów lekarskich. Plan żywieniowy otrzymują na adres mailowy, jednocześnie mając wsparcie ze strony dietetyka. W razie możliwości można zawsze się z nim skontaktować na pomocą formularza na stronie internetowej.