Coraz częściej oprócz modernizacji mieszkania czy domu ludzie zamieszkujący obiekt zwracają uwagę na przyległe do niego tereny. I tak inwestycje coraz częściej mają na celu uatrakcyjnienie chociażby ogrodu, w którym w wolnych czasach rodziny spędzają czas. Ogród pozwala zrelaksować się po całym tygodniu pracy. Stanowi on też świetne miejsce na grilla czy spotkania ze znajomymi.

Zalety LED-owego oświetlenia

nowoczesne oświetlenie zewnętrzne ogrodówNic więc dziwnego, że coraz większa liczba osób decyduje się na jego aranżację w nowoczesnym stylu. Przede wszystkim dotyczy to źródeł światła, które odpowiednio rozmieszczone nadają niezwykłego klimatu. W tym celu stosowane jest nowoczesne oświetlenie zewnętrzne ogrodów, które najczęściej bazuje na technologii diod LED. Oświetlenie to jest bardzo ekonomiczne, zużywa niewiele energii a zarazem świetnie sprawdza się na otwartych przestrzeniach. Wynika to z wysokiego stopnia ochrony zapewnianego przez obudowę źródła światła. Oprawy LED zbudowane są przeważnie w sposób hermetyczny co umożliwia ich eksploatację na otwartych przestrzeniach. Warto dodać, że na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które można zaimplementować w ogrodzie. Przykładem mogą być chociażby słupki ogrodowe, kinkiety, wiszące plafony czy oświetlenie podłogowe i stołowe. Warto dodać, że część z tych opraw nie wymaga doprowadzenia zasilania.

Wyposażone są one bowiem w ogniwa fotowoltaiczne, które za dnia gromadzą energię a następnie oddają ją po zmierzchu. W ten sposób oprawy świetlne stosowane w ogrodzie mogą być dowolnie przemieszczane w zależności od potrzeb. Rozwiązanie to zyskuje na popularności ze względu na spadek cen ogniw oraz ich wytworzenia. To z kolei pozwala na obniżenie kosztów zakupowych opraw świetlnych bazujących na ogniwach fotowoltaicznych oraz diodach LED.