Orzeczenie rozwodu przez sąd poprzedza zazwyczaj co najmniej jedna rozprawa. Na ogół może być ona miejscem, podczas którego dochodzi do bardzo poważnych konfrontacji pomiędzy poszczególnymi stronami. Nie mniej jednak zdarzają się także rozwody, które przebiegają w sposób o wiele bardziej łagodny.

Prowadzenie spraw rozwodowych

trudne rozwody w szczecinieNiezależnie od tego, jak wygląda przebieg tego typu spraw jedna rzecz jest zazwyczaj pewna. Każda ze stron postępowania posiada swojego pełnomocnika jest nim, albo adwokat, albo radca prawny. To właśnie tego rodzaju fachowcy są w stanie przekonać sąd w imieniu swoich klientów o określonych okolicznościach, które wpływają na korzystniejsze rozstrzygnięcie danego sporu. Dlatego też warto jest wybrać dobrego prawnika do tego celu. Jeśli chodzi o trudne rozwody w szczecinie bez problemu będziemy w stanie znaleźć w tym mieście doświadczonych prawników, którzy pomogą nam w uzyskaniu korzystnego orzeczenia w tej sprawie. Zazwyczaj najtrudniej jest wykonać tego typu działania wtedy, gdy posiadamy dzieci. W takich wypadkach poza podziałem wspólnego majątku dochodzi także kwestia orzeczenia opieki nad dziećmi oraz zasądzenia alimentów. Są to rzeczy nierozerwalnie z tym związane. Wynika to przede wszystkim z odpowiedniej troski o dobro małoletnich dzieci. Z tego też względu warto jest dokładnie przedstawić przed rozprawą wszelkiego rodzaju argumenty przemawiające na naszą korzyść.

Pozwoli to na udowodnienie przed sądem podczas rozprawy, że w danej kwestii mamy rację. Ostatecznie może to wpłynąć na wydanie orzeczenia, które będzie dla nas korzystne. Należy jednak pamiętać, że sąd zawsze podczas spraw rozwodowych kieruje się dobrem dzieci. Z tego też względu warto jest dokładnie zweryfikować wszelkie posiadane przez nas dowody.