Z biegiem lat nasza skóra staje się mniej elastyczna, obwisła i pomarszczona. To efekt utraty wody i kolagenu w skórze, oraz wszelkich zanieczyszczeń mających duży wpływ na nasza skórę. Sucha i niewłaściwie nawilżona skóra szybciej się zestarzeje i będzie potrzebować specjalnych kremów.

Po co stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

najlepszy krem przeciwzmarszczkowyIm bardziej naturalny skład będzie miał nasz krem do twarzy, tym lepiej. Różnego rodzaju konserwanty, barwniki i esencje zapachowe, mogą wysuszać i powodować podrażnienia na skórze, dlatego warto szukać kremów hipoalergicznych i nie testowanych na zwierzętach. Najlepszy krem przeciwzmarszczkowy powinien mieć datę ważności nie dłuższą niż rok, a po otwarciu należy go przechowywać w lodówce. W wysokiej temperaturze na powierzchni kremu mogą się rozwijać niebezpieczne bakterie i grzyby, dlatego od momentu otwarcia, nie należy go używać dłużej niż parę miesięcy. Krem przeciwzmarszczkowy należy delikatnie wklepywać w skórę opuszkami palców, tak aby cała porcja się wchłonęła. Najlepiej taką kuracje powtarzać rano i wieczorem, przy czym na dzień, lepiej stosować lekką wersję kremu, a na noc bogatą konsystencję, która intensywnie zregeneruje skórę w trakcie snu. Kremy przeciw zmarszczkom znacznie opóźniają pojawienie się głębokich zmian na skórze, które ciężko zlikwidować, oraz silnie regenerują. Posiadają w swoich składach witaminy E, C, czy A, oraz silnie odbudowujący kwas hialuronowy. Ich stosowanie pobudza naturalną produkcję kolagenu, który odpowiada za jędrność skóry.

Krem przeciwzmarszczkowy będzie skuteczny, jeżeli będziemy go stosowali systematycznie każdego dnia. Dodatkowo kurację należy połączyć z racjonalną i zbilansowaną dietą, która wzmocni skórę od wewnątrz. Także właściwe nawodnienie organizmu ma wpływ na pojawiające się zmarszczki.