Warunki atmosferyczne mają bardzo duży wpływ na budowle. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jak destrukcyjne może być długotrwałe działanie zimna i wody na nasz budynek. Właśnie dlatego powinniśmy zabezpieczyć swój budynek przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dobra izolacja to podstawa.

Jak powinna być wykonana izolacja pod kafelkami?

hydroizolacja pod kafelkiPoza zabezpieczeniem murów przed przemarzaniem i fundamentów przed wilgocią powinniśmy także zadbać o nasze tarasy i balkony, które są bardzo narażone, ponieważ znajdują się pod nieustannym wpływem wilgoci i mrozu. Chyba każdy chociaż raz się spotkał z odpadającymi kafelkami na balkonach i tarasach. Nie jest to spowodowane złym doborem kleju, czy złym ułożeniem kafelek. Właśnie taki wpływ na tarasy ma nadmierna wilgoć. Hydroizolacja pod kafelki musi być wykonana z dbałością o każdy szczegół i zastosowaniem dobrej jakości materiałów. Hydroizolację stosowaną pod kafelki możemy podzielić na dwie części. Pierwszą z nich jest wszystko to co zabezpiecza płytę tarasową przed wchłanianiem wody. Są to takie substancje, które zmniejszają porowatość i higroskopijność betonu. Drugą częścią takiej hydroizolacji jest to, co odprowadza zebraną wodę poza obręb tarasu. Jeśli hydroizolacja będzie wykonana w poprawny sposób, to nie będziemy mieć problemów z pękającymi lub odpadającymi kafelkami. Dobra izolacja wpływa także na żywotność samej płyty tarasowej. Im lepsza izolacja tym dłuższa żywotność takiej płyty.

Same materiały potrzebne do wykonania izolacji od wody płyty tarasowej będą nas kosztować maksymalnie kilkaset złotych. Cena zależna jest od tego jak dużo będzie ich potrzebować. Do tej ceny trzeba doliczyć koszt wykonania takiej hydroizolacji, chyba że chcemy podjąć się tego zadania samemu.