Obecnie coraz więcej osób poszukuje dla siebie jakiejś pasji, które zajęłaby im czas wolny. Uprawiamy różnego rodzaju dyscypliny sportowe, zaczynamy grać na instrumentach, malować farbami czy szyć. To właśnie wszelkiego rodzaju manualne zajęcia, obok sportu, są najczęściej wybieranymi pasjami. Wśród nich wyróżnić możemy tworzenie dekoracyjnych przedmiotów, na przykład za pomocą decoupage.

Formy do decoupage

formy silikonowe cenaTworzenie rękodzieła wcale nie musi wymagać posiadania nie wiadomo jakich umiejętności manualnych. Są bowiem techniki, które może opanować każdy. Taką techniką jest decoupage, które od jakiegoś czasu zyskuje coraz więcej zwolenników. Dzięki tej metodzie zdobienia różnych przedmiotów, wyczarować możemy piękne dekoracje do domu ze zwyczajnych pudełek z drewna, doniczek, butelek i różnych starych przedmiotów. Do tworzenia w tej technice potrzebnych jest kilka różnych materiałów. Poza tymi podstawowymi, takimi jak podkłady, kleje, farby czy serwetki, wyróżnić możemy też specjalne formy, z który tworzyć możemy trójwymiarowe dekoracje. Dekoracje te można później naklejać na różne powierzchnie. Jak chodzi o formy silikonowe cena ich jest na tyle niska, że pozwala kupować całe kolekcje takich form. Formy silikonowe pozwalają na tworzenie z gipsu, a także innych materiałów, które przed zaschnięciem mają postać cieczy. Dzięki takim formom możemy uzyskać, na przykład, trójwymiarowe kwiaty, aniołki, pióra i wiele innych motywów.

Technika dekorowania przedmiotów, zwana decoupage, jest jedną z najczęściej wykorzystywanych przez rękodzielników. Od jakiegoś czasu na rynku dostępne są silikonowe formy, dzięki którym możemy samemu stworzyć trójwymiarowe ozdoby do techniki decoupage. Do wyboru mamy całe mnóstwo wzorów takich foremek.