Nie od dziś wiadomo, że na oglądanie używanego samochodu w celu dokonania jego zakupu warto wybrać się z doświadczonym mechanikiem, by ten na chłodno swoim fachowym okiem mógł ocenić stan pojazdu i dostrzec jego ewentualne bolączki. Jedną ze standardowych usterek sprzedawanych pojazdów jest niesprawny układ klimatyzacji. Jego naprawa zazwyczaj jest kosztowna, więc dotychczasowi właściciele decydują się na zbycie pojazdu bez dokonywania niezbędnych napraw.

Ile kosztuje serwis klimatyzacji?

klimatyzacja samochodowa szczecinJeśli już staniemy się właścicielami pojazdu, w którym klimatyzacja szwankuje, musimy liczyć się ze sporymi wydatkami. Rzadko kiedy wystarczy uzupełnić poziom czynnika chłodzącego w układzie. Zazwyczaj sprawa jest poważniejsza. Uszkodzona może być sprężarka lub chłodniczka klimatyzacji. W takiej sytuacji najlepiej poszukać części używanej, ale sprawnej, co znacznie obniży i tak wysokie koszty naprawy układu klimatyzacji. Każda klimatyzacja samochodowa szczecin do popranego działania potrzebuje odpowiedniego ciśnienia czynnika chłodzącego w układzie. Bez tego sprężarka się nie załączy, a co za tym idzie, z nawiewu nie popłynie upragnione zimne powietrze w gorący dzień. O klimatyzację samochodową należy dbać jak o każdy inny element pojazdu. Należy ją regularnie odgrzybiać, co sprawia, że nie wdychamy szkodliwych związków chemicznych. Ponadto z klimatyzacji samochodowej należy korzystać z głową, bowiem zbyt duża różnica temperatur między wnętrzem pojazdu, a jego otoczeniem może wywołać nawet szok termiczny po wyjściu z takiego pojazdu.

Posiadając klimatyzację warto choćby raz w roku odwiedzać serwis klimatyzacji, by wykryć ewentualne usterki na wczesnym etapie ich wystąpienia. Dzięki temu unikniemy dużych kosztów napraw, a przede wszystkim będziemy cały czas posiadać sprawną klimatyzację.