Niewiele rzeczy lubię tak samo bardzo, jak wyjazdy integracyjne. Prawda jest taka, że na co dzień bardzo ciężko jest znaleźć kilkanaście minut na to, by porozmawiać o czymkolwiek z kolegami z pracy. Zwykle zresztą takie rozmowy dotyczą prostych tematów, takich jak pogoda. Na imprezach jednak jest zupełnie inaczej.

Poznawanie ludzi na imprezach integracyjnych

imprezy integracyjne dla firmDobrze pamiętam jak to wszystko wyglądało na poprzedniej imprezie, dwa miesiące temu. Od jakiegoś czasu w moim dziale zaczął pracować młody chłopak. Bardzo rzadko mówił cokolwiek o sobie. Gdy jednak podszedłem do niego na imprezie integracyjnej, rozmowa wyglądała zupełnie inaczej. Rozmawialiśmy o wszystkim i o niczym, śmialiśmy się i wymienialiśmy poglądami i doświadczeniami. W pracy ciężko jest o tego rodzaju rozmowę – żeby do czegoś takiego doszło trzeba być wyluzowanym, zrelaksowanym i mieć dużo wolnego czasu. Dlatego właśnie imprezy integracyjne dla firm tak bardzo zbliżają ze sobą pracowników. Nieraz można pracować z kimś przy jednym biurku i nie rozmawiać przez kilka długich miesięcy, a dopiero na imprezie integracyjnej dowiedzieć się co myśli o firmie czy o życiu, jakie ma poczucie humoru i spojrzenie na świat. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się przegapić żadnego wyjazdu ani imprezy integracyjnej. Nigdy nie wiadomo z kim uda nam się nawiązać dobry kontakt, kto myśli i widzi świat dokładnie tak samo jak my. Dobrze, że nasz szef też uważa integrację za ważną część tworzenia sympatycznej atmosfery w firmie.

Moich najlepszych kolegów i przyjaciół poznałem właśnie na imprezach integracyjnych. Nawet pomimo tego, że nie pracujemy już razem, nadal utrzymujemy ze sobą kontakt i często wychodzimy razem do kawiarń i restauracji. Szkoda byłoby mi stracić kolejną okazję do poznania przyjaciela omijając wyjścia integracyjne.