Interes zacząłem prowadzić na początku lat dziewięćdziesiątych. Wtedy inaczej wszystko postrzegałem i uważałem, że niektóre rzeczy nie były istotne. Czasy jednak się zmieniły i w związku z tym musiałem się przystosować, jeżeli chciałem utrzymać klientów.

Wybudowanie restauracji w hotelu

hotel FromborkProwadziłem niewielki hotel, który mieścił się w całkiem dobrej lokalizacji. Goście często rezerwowali u mnie pokoje, bo było tanio. Nie miałem jednak w hotelu restauracji i dlatego musiałem ją wybudować. Właściwie, to w tych czasach restaurację posiadał każdy hotel Frombork był często odwiedzany i musiałem zapewnić klientom pełny komfort. Zdecydowałem się na dobudowanie restauracji, ponieważ hotel był w pełni zagospodarowany i nie było możliwości zabrać jakiejkolwiek powierzchni. Projektant, którego zatrudniłem zaproponował jeszcze, żebym w hotelu wprowadził zmiany i się z nim zgodziłem. W holu powinny być nowe wykładziny, żeby prezentowało się tam elegancjo. Wiedziałem już, że to była spora i kosztowna inwestycja, jednak opłacalna. Ludzie wybierali hotele, które miały restauracje na miejscu, bo nie musieli kombinować gdzie zjeść posiłek. Przy okazji zdecydowałem się też wymienić meble w apartamentach na takie bardziej nowoczesne. W hotelu nie robiłem remontu od dziesięciu lat i te zmiany były konieczne. Zaoferuję swoim klientom nie tylko restaurację, ale również odnowiony hotel, który na pewno przyciągnie tłumy turystów. To była pozytywna zmiana.

Po zmianach mój hotel był nie do poznania. Wyglądał nowocześnie. Nawet zdecydowałem się na odświeżenie elewacji i ogródek piwny przed hotelem. Dzięki temu do restauracji mogli przychodzić nawet ci ludzie, którzy nie mieli zarezerwowanego pokoju w hotelu a chcieli zjeść coś smacznego i się napić.