Grecja jest pięknym państwem nie tylko ze względu na dziedzictwo kultury antycznej jakie pozostało po dawnych miastach-państwach półwyspu, ale także ze względu na malowniczy krajobraz i piękne wyspy, które najlepiej jest zwiedzać w okresie wiosny i lata. Miliony turystów odwiedzających Grecję każdego roku przywozi do domu moc niezapomnianych wspomnień z pobytu.

Rejsem po greckich wyspach

rejsy grecjaZwiedzając ten malowniczy kraj polecam odbyć antyczną drogę Odyseusza zwiedzając wyspy na morzu Egejskim na pokładzie jednego z licznych statków. Jeśli chodzi o rejsy Grecja przoduje w ofercie i możliwościach ich odbycia. Polecam wybrać jedną z firm w Atenach, która za naprawdę niewielką opłatą udostępnia miejsce na luksusowym statku rejsowym, z pokładu którego będzie można obejrzeć wiele wysp greckich i podziwiać zarówno występującą tam piękną naturę jak i pozwiedzać ruiny budowli pozostawionych po jednej z wciąż najbardziej fascynującej i niezwykłej cywilizacji. Dzięki statkom rejsowym możemy udać się prosto z Aten na Rodos, a w drodze powrotnej zatrzymać się na Krecie i korzystać z jednej z licznych pięknych plaż znajdujących się na wyspie. Dzięki luksusowemu zaopatrzeniu statku również tam nie będziemy się nudzić. Z reguły na typowym statku rejsowym istnieje sala do zabaw tanecznych, bar lub kręgielnia. Podczas rezerwacji miejsca warto zapytać się o przewodnika w naszym ojczystym języku. Ułatwi to komunikacje i dzięki niej będziemy mieli okazje poznać nie tylko miejscową kulturę lub zwyczaje ale usłyszymy na pewno wiele ciekawych mitów o wyspach które odwiedzimy.

Rejs przez Grecję to jedno z najbardziej emocjonujących doświadczeń jakie każdy może przeżyć w swoim życiu. Uczymy się o niej w szkołach, więc nuta ciekawości rozpala na pewno płomyk w sercach każdego z nas aby choć raz poczuć się jak grecki bohater mitologii i na pokładzie swojej łodzi przebyć bezkresny ocean.