Refleksole to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych rolet. Dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów chroniących przed promieniowaniem UV i regulujących temperaturę pomieszczenia jest to coraz częstszy wybór dla dużych i nasłonecznionych pomieszczeń. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie tej innowacji.

Refleksole dopasowane do potrzeb

refleksol warszawaZróżnicowane potrzeby konsumentów powodują, że obecnie produkuje się refleksole o różnych zastosowaniach i w wielu wariantach. Choć wszystkie spełniają swoją podstawową rolę, stosuje się kilka technik montażu, a rolety mogą mieć dodatkowe funkcje. Pod względem rodzaju pomieszczenia i sposobu mocowania, jakie powinien mieć wybrany refleksol Warszawa ma dość szeroką ofertę. Dostępne są już nie tylko rolety przeznaczone do wielkich powierzchni, ale także mniejsze wersje, które można łatwo zastosować w biurach i gospodarstwach domowych. Możliwy jest montaż na zewnątrz budynków – nawierzchniowo lub podtynkowo. Mocowanie wewnętrzne to częsty wybór zarówno w domach i mieszkaniach, jak i w pomieszczeniach wymagających zaciemnienia, np. kinach. Ciekawym sposobem jest montaż refleksoli w szklanych ogrodach zimowych lub na sufitach w lokalach. Daje to dodatkowy efekt estetyczny. Przy wyborze refleksoli warto zwrócić uwagę na różnorodność tkanin, z których są one wykonane. Każda z nich pełni inną rolę i ma inne właściwości, dlatego należy dobrać ją odpowiednio do przeznaczenia. W większości przypadków najważniejszym kryterium jest estetyka, należałoby więc szukać tkaniny o subtelnym wyglądzie. Czasem jednak specyfika danego wnętrza wymaga tkaniny o konkretnych właściwościach. Rozwiązaniem mogą być refleksole o specjalistycznych zastosowaniach.

Refleksole obecnie stwarzają użytkownikom wiele możliwości montażu i znajdują zastosowanie w różnego rodzaju pomieszczeniach dzięki wariantom estetycznym. Pełnią coraz więcej funkcji i na rynku dostępne są w wielu wersjach, co przyczynia się do ich popularności.