Postawienie domu mieszkalnego, to przeważnie długie tygodnie, a przeważnie miesiące ciężkiej pracy. Najczęściej są one murowane, mają powierzchnię około stu metrów kwadratowych i też często mają choć jedno piętro. Co prawda są piękne, ale też drogie.

Gdzie postawić domek z bali?

domki całoroczne z baliDla wielu osób, dom powinien być duży, murowany i posiadać fundamenty. Jednakże w dzisiejszych czasach, dom może być wykonany nawet z kontenera i służyć do celów mieszkalnych. Innowacyjne rozwiązania technologiczne dają mnóstwo ciekawych możliwości, które każdy może zastosować w swoim domu. Obecnie bardzo popularne się stają domki całoroczne z bali, które podbiły już serca obywateli zachodnich krajów, a teraz docierają do szerszego grona odbiorców w naszym kraju. Jest to model domu, którego podstawą są drewniane belki, stanowiące szkielet budynku. W przeważającej części zbudowane są z naturalnego drewna, które świetnie się sprawdzą o każdej porze roku. Oczywiście żeby domek mógł być całoroczny, to konieczne jest zastosowanie odpowiedniej warstwy izolacyjnej od podłogi oraz ocieplenia w ścianach i suficie. Tego typu dom może stanowić domek letniskowy o niewielkich rozmiarach, ale również domek całoroczny o znacznie większej powierzchni. Dużo zależy od samego projektu, który może uwzględniać różne kombinacje na kilkudziesięciu metrach kwadratowych. Mówiąc o zaletach, na pewno warto wspomnieć o cenie, która jest bardzo atrakcyjna. Brak mokrych prac przy budowie sprawia, że cena nieruchomości jest niska.

Jeżeli domek całoroczny będzie miał w podstawie powierzchnię nie większą niż trzydzieści pięć metrów, to można go postawić bez uzyskiwania pozwolenia na budowę. Jeżeli będzie on większy, to konieczne będzie dopełnienie wielu formalności, zanim rozpocznie się budowę.