Teraz nawet łąki nie powstają przez przypadek. Ich właściciele doskonale wiedzą, jak mogą zwiększać wydajność takich terenów. Powinni oni przynajmniej raz na kilka lat zasiać od nowa taką łąkę. Żeby to zrobić, potrzebują przede wszystkim nasion wysokiej jakości. Dzięki mieszance trawa będzie potem gęsta. Trzeba jednak przed tym dokonać właściwego wyboru.

Jak przygotować właściwą mieszankę traw?

mieszanki trawW pojęciu mieszanka traw chodzi tak naprawdę o zestaw odpowiednio przygotowanych nasion. Teraz na szczęście czegoś takiego nie trzeba przygotowywać samodzielnie, ponieważ gotowe mieszanki można z łatwością kupić w wielu sklepach. Przy kupowaniu takich produktów należy być jednak ostrożnym, ponieważ poza rozmiarem opakowanie liczą się także inne szczegóły dotyczące konkretnej mieszanki, która znajduje się w środku. Żeby to zrozumieć, trzeba wiedzieć, że trawa to tak naprawdę pojęcie ogólne dotyczące ogromnej liczby różnych gatunków roślin. Mieszanki traw to oczywiście specjalne zestawy różnych nasion i proporcje poszczególnych gatunków w czymś takim muszą być odpowiednio zbilansowane oraz dopasowane do przeznaczenia konkretnej mieszanki. W przypadku mieszanek, które mają być wykorzystywane na trawnikach, powinny być wykorzystywane nasiona gatunków, które potem będą się dobrze prezentować. Taka mieszanka pozwala jednak na stworzenie łąki i tutaj właściwości wykorzystywanych gatunków powinny być już zupełnie inne.

Chodzi bowiem o to, żeby przy właściwym nawożeniu i odpowiedni ilości wilgoci zebrać takiego terenu łąkowego możliwie jak najwięcej paszy dla zwierząt. Różnorodność gatunków wpływa pozytywnie na wartości odżywcze takiej paszy, ponieważ nie musi to być tylko pasza objętościowa. Dzięki dobrej mieszance trawę można lepiej poznać.