W wielu przedsiębiorstwach, na halach produkcyjnych i w innych miejscach, istnieje konieczność przemieszczania, podnoszenia i opuszczania różnych ładunków o różnych gabarytach i masie. Do tego rodzaju pracy służą urządzenia dźwigowo- transportowe (dźwignice), ułatwiające i umożliwiające pracę w wielu miejscach. Dzięki nim wysiłek fizyczny potrzebny do takiej pracy jest minimalizowany albo wręcz eliminowany.

Nowoczesne suwnice do przemieszczania ładunków

suwniceJednym z rodzajów dźwignic są suwnice. Są to urządzenia dźwigowo- transportujące pracujące w ruchu przerywanym, wyposażone w mechanizm podnoszenia i opuszczania (wciągarkę lub wciągnik). Suwnice przeznaczone są do przemieszczania różnych materiałów w pionie i poziomie. Suwnice obsługują tylko wyznaczony tor jazdy- przemieszczanie ładunków możliwe jest do maksymalnej wysokości i szerokości suwnicy. Suwnice używane są do obsługi transportu materiałów w trakcie różnorakich procesów technologicznych, jak również do manipulowania ładunkami w czasie procesów produkcyjnych i magazynowych. Istnieje wiele rodzajów suwnic. Podstawowymi kryteriami, którymi powinniśmy się kierować w ich wyborze, są: udźwig, rozpiętość oraz natężenie pracy. Wyróżniamy następujące rodzaje suwnic: pomostowe (natorowe), podwieszone, bramowe i półbramowe. Aby móc obsługiwać suwnice, konieczne jest posiadanie uprawnień i zrealizowanie kursu na operatora suwnicy. Udział w kursie wiąże się z nabyciem specjalistycznej wiedzy i praktycznych umiejętności, niezbędnych do obsługi tego typu urządzeń. Kurs kończy się państwowym egzaminem, a uzyskane uprawnienia są ważne bezterminowo.

Suwnice są zaawansowanymi urządzeniami technologicznymi, które służą do przemieszczania ładunków. W wielu miejscach pracy są one niezbędne do prawidłowego przebiegu procesów produkcyjnych czy technologicznych. Warto zdecydować się na taki rodzaj urządzenia, który najlepiej sprosta naszym oczekiwaniom i wpłynie korzystnie na wydajność i bezpieczeństwo pracowników.

Więcej informacji na stronie http://fortech-cranes.pl/