Kilka lat temu wymieniliśmy starą bramę otwieraną siłą własnych rąk na nowoczesną bramę automatyczną. Nie da się wręcz opisać radości towarzyszącej tamtejszej zmianie. Tak samo jak nie da się porównać wysiłku wkładanego w ręczne otwieranie bramy do jego braku przy naciśnięciu guzika na pilocie. Aż pewnego dnia coś się zacięło. Od razu poszukałem serwisu i zamówiłem pilną wizytę serwisantów.

Naprawą bramy serwis zajął się błyskawicznie

profesjonalna naprawa bram wjazdowych w szczecinieZadzwoniłem oczywiście do serwisu, który kilka lat temu bramę nam zamontował. Miałem do nich pełne zaufanie, bo pamiętam, że byli wtedy naprawdę profesjonalni. Serwisanci przyjechali do mnie już następnego dnia. Wiedziałem, że profesjonalna naprawa bram wjazdowych w Szczecinie oferowana była właśnie przez ten serwis. Wytłumaczyłem im powód, dla którego ściągnąłem ich do siebie. Powiedziałem, że brama zatrzymuje się podczas zamykania. Pracownicy serwisu zaczęli od dokładnego obejrzenia bramy i wszystkich jej elementów. Nie minęło dziesięć minut i brama działała jak należy. Przyczyna okazała się tak banalna, że sam nigdy bym na to nie wpadł. Czujniki na podczerwień były tak brudne, że non stop widziały przeszkodę na linii zamykania bramy. A do tego właśnie służą, żeby brama się nie zamknęła gdy coś jest pomiędzy czujnikami. Zrobiło mi się ogromnie wstyd, bo pomyślałem sobie, że nigdy nawet nie wpadłem na to, żeby te czujniki chociażby przetrzeć.

Serwisanci mieli całkiem niezły ubaw, ale mi nie było wcale do śmiechu. Teraz już zawsze będę pamiętał o regularnym przecieraniu czujników zamykania bramy. Na szczęście serwisanci okazali się dla mnie bardzo łaskawi jeśli chodzi o rachunek. W zasadzie policzyli sobie jedynie za dojazd. Bardzo się ucieszyłem, że bramę znowu możemy otwierać z pilota a nie w trybie awaryjnym rękoma.