Od zawsze ceniłam sobie styl i wszyscy chwalili mnie za to. Dotyczyło to każdej dziedziny życia, zarówno ubrań, jak i mojego otoczenia. Nikogo więc nie zdziwiło, że wybrałam kierunek studiów taki jak architektura wnętrz. W końcu chciałam się w tym spełniać, robić to, co lubię. Po pięciu latach uciążliwych studiów udało mi się zdobyć tytuł i mogłam rozpocząć pracę jako architekt wnętrz.

Wykonanie projektu kawiarni

projektowanie wnętrz - gdańskOczywiście otworzenie własnej działalności nie było proste, ale rodzice mi pomogli. Wykupili dla mnie niewielki lokal w Gdańsku, w którym otworzyłam biuro i świadczyłam usługi projektowania wnętrz. Z początku było naprawdę trudno o klientów i myślałam, że nic z tego nie będzie, jednakże nagle udało mi się trafić na naprawdę wartościowego klienta – biznesmena, który mi zaufał mimo braku dużego doświadczenia. Chciał otworzyć kawiarnię w centrum Gdańska i, widząc moje portfolio z projektami ze studiów, uznał, że doskonale się do tego nadaję. Jako świeża krew, miałam wiele innowacyjnych pomysłów i to mu się podobało. Jeśli chodzi o projektowanie wnętrz – Gdańsk jest miastem, w którym architektów jest naprawdę wielu i można przebierać, jednakże nie każdy ma własny styl i prawdziwe wyczucie smaku tak jak ja. Biznesmen poznał się na mnie, a ja nie chciałam go zawieść. Stworzyłam projekt kawiarni w stylu prowansalskim, ponieważ miało to być miejsce, w którym będą spotykać się zakochane pary.

Pierwszy projekt został odrzucony, ale doszlifowałam go nieco i następny już spodobał się mojemu zleceniodawcy. Zaczął wdrażać go w życie, a ja byłam obecna na każdym etapie realizacji, aby kontrolować, czy wszystko przebiega zgodnie z projektem. Efekt końcowy był zgodny z moimi oczekiwaniami i biznesmena również. I tak oto byliśmy pierwszą zakochaną parą, która wypiła kawę w tej kawiarni.