Stare motocykle jakie odnawialiśmy miały być utrzymane w stylistyce oryginałów, aczkolwiek nie planowaliśmy tworzyć idealnych rekonstrukcji, a przez to mogliśmy pozwolić sobie na nieco unowocześnień konstrukcji. Przede wszystkim, mieliśmy zamiar pomalować motocykle najlepszą farbą do pojazdów, o jakiej słyszeliśmy od profesjonalnych motocyklistów z zaprzyjaźnionych ekip.

Profesjonalne malowanie karoserii i części motocyklowych

malowanie proszkowe śląskNie mogliśmy jednak własnoręcznie pomalować motocykli, gdyż owa farba była farbą proszkową o bardzo dużej zawartości chemikaliów w nośniku, a tym samym musiała być używana w szczelnej komorze malarskiej, z użyciem profesjonalnego sprzętu i stroju ochronnego. W naszym małym amatorskim warsztacie nie mieliśmy możliwości by takiej farby użyć, ani nawet by zamontować w nim kabinę do malowania, więc naturalnie zleciliśmy malowanie w warsztacie. Nie chcieliśmy jednak tak dokładnego zadania zlecać byle komu, dlatego wybraliśmy warsztat znany wśród kierowców i motocyklistów w całym kraju, który wykonuje na zlecenie malowanie proszkowe Śląsk może się szczycić najlepszym warsztatem motocyklowym, który zachwalany jest w całym kraju przez profesjonalne ekipy i amatorów, więc nie mieliśmy większego problemu z oddaniem części do malowania. Tak jak się spodziewaliśmy, nie było najmniejszego problemu z przygotowaniem części do malowania, ani też z samym malowaniem, a cena usługi była o tyle tańsza iż sami zaopatrzyliśmy warsztat w farbę, którą chcieliśmy pomalować motocykle.

Koledzy z warsztatu wykonali malowanie błyskawicznie i bez najmniejszych problemów, w taki sposób w jaki my, własnymi siłami i w amatorskim warsztacie, nigdy nie bylibyśmy w stanie. Farba została również zabezpieczona doskonałym lakierem chroniącym przed uszkodzeniami.