Nabywając szlifierkę kątową zyskamy pomocnika w wielu dziedzinach. To urządzenie świetnie sprawdzi się do obróbki tych twardych materiałów. Również metal w tym przypadku nie będzie problemem. Tarcza sprawdzi się nawet podczas przecinania prętów zbrojeniowych podczas budowy lub cięcia blachy. Warto wiedzieć, że szlifierkami kątowymi nie wygładza się profesjonalnie powierzchni.

Szlifierka do profesjonalnego użytkowania 

hitachi g13ve wqDo tego rodzaju nadają się inne rodzaje takie jak szlifierka taśmowa. Wybierając takiego pomocnika do profesjonalnych prac, które wykonuje się w różnego rodzaju firmach warto postawić na wydajny oraz sprawdzony model. Będzie nim hitachi g13ve wq. Jest to narzędzie, które będzie idealne do wykorzystywania podczas długotrwałych prac w przedsiębiorstwach. Ten model charakteryzuje specjalne zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem co jeszcze bardziej wzmacnia komfort pracy oraz bezpieczeństwo naszych pracowników. Model ten posiada tak zwany lekki start. Dodatkowo możemy regulować obroty, które będą najbardziej pasujące do wykonywania danej czynności. Jest to zawsze możliwość większej elastyczności oraz indywidualnego podejścia związanego z pracą na szlifierce kątowej. Hitachi g13ve wq posiada ergonomiczną budowę, która charakteryzuje się zwartymi wymiarami. Dzięki czemu urządzenie jest wygodne w użytkowaniu i nie męczymy się podczas wielu godzin przy cięciach twardych materiałów.

Takie szczegóły są najbardziej doceniane podczas praktycznego użytkowania gdy dopada nas pewne zmęczenie oraz znużenie. O profesjonalnym przeznaczeniu świadczy stosunkowo wysoka moc. Osiąga ona wartość 1320W. Porównywalnie jest ona wyższa o około 500W od urządzeń przeznaczonych do bardziej amatorskiego wykonywania różnych prac warsztatowych.